| dragonasuAk47 a întrebat:

acum ceva timp parintii au divortat si eu cu mama si sora mea ne-am mutat in alt oras si mor de nervi k m-a luat si pe mine, deoarece acolo aveam toti prietenii mei si mama mi-a spus sa raman cu tata dar nu ma inteleg bine cu elsad ce sa fac vreau inapoi acasa la mine nici la socala nu ma mai duc ca nu pot sa stau cu gandu ca nu mai am aceeasi prieteni

Răspuns Câştigător
| Gabitzz a răspuns:

Pai. Depinde de tine. Alege intre mama ta cu care te intelegi - sa stai langa ea, sa te simti protejat, sa incerci sa iti faci prieteni SAU mergi si stai cu tatal tau cu care zici ca nu te intelegi, dar stai cu prietenii tai, si ai viata pe care o aveai. Cand faci alegerea, tine minte ca poate sa fie bine daca incerci ceva nou, iar prietenii nu vor fi pe viata, ei vin si pleaca si te pot lasa unii si cu ochii in soare. Tu alegi.

4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Este o chestie de moment si de adaptare! Daca ai avut prieteni buni este pe undeva si meritul tau si cu siguranta iti vei face altii, la fel!

| Rockart a răspuns:

Vorbeşte cu părinţii tăi. Poate te vor lăsa să te muţi înapoi...

| BlossomofBubbles a răspuns:

sad de unde esti?

| Bogdan1o a răspuns:

Deci...
prieteni iti poti face oriunde, e mai greu cand esti nou venit, dar cu timpul o sa fie usor
poti vb cu parinti tai sai sa-i spui mamei tale ca vrei sa te intorci la tatal tau, nu as vrea sa fiu naspa, dar ii vei frange inima mamei tale, plus ca tu ai spus ca nu te intelegi foarte bine cu tatal tau...asa ca gandest-te bine la ce vrei sa faci
cati ani ai?
in ce sens nu te intelegi cu tatal tau?