| Matilda20 a întrebat:

Salut.Acum un an m-am scăpat la o colega ca-mi place de un băiat si a aflat toata scoala, inclusiv el.De atunci tot incerc sa-l uit dar nu pot. Colegii mei sunt prieteni cu el si mi-e frică ca m-au vorbit de rau si acum cred ca are o părere proastă despre mine, desi nu mi-a zis niciodată nimic cand ma vede se uita ciudat la mine. Ce inseamna asta? Ce ar trebui sa fac sa ma apropii de el si sa-l cuceresc?

3 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Daca scoala a aflat de la colega ta nu ar trebui sa o mai numesti colega...
Revenind la problema ta, ceea ce trebuie sa faci este sa vorbesti cu el si sa clarificati situatia...iti dai seama ca el s-a simtit penibil ca probibil toti faceau glume pe seama lui si s-a intrebat" DE CE NAIBA NU AI VENIT SA-MI SPUI?!". Fetele au ramas cu ideea ca baietii ar trebui sa faca primul pas, dar el de unde sa stie ce e in mintea ta?
N-ai de unde sa stii ce parere are despre tine pana nu vorbesti cu el. Este chiar asa de greu sa vorbesti cu el?

| Floricikmov a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa ii spui sincer ca il placi si daca si el te place va iesi ceva din asta daca nu asta este. Incearca sa afli daca chiar ceilalti ti-au facut o reclama mai nevaloroasa. Incercarea moarte n-are asa ca incearca nu ai nimic de pierdut. Succes!

| Matilda20 explică:

Da. El acum e la liceu si chiar nu am cum sa-l vad si eu nu sunt genul de fata care face primul pas.