| Twister09 a întrebat:

Salut, am 28 de ani, și sunt singur.
Îmi doresc să-mi construiesc o familie.
Lucrez ca asistent de farmacie.
Prietene am mai avut, dar și-au bătut joc de mine.
Nu beau, nu fumez, sunt la locul meu.
Credeți că fiecare își găsește perechea?
Mie frica sa nu rămân singur.
Va rog fără comentarii răutăcioase.

21 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

"Credeți că fiecare își găsește perechea?"

Da, dar trebuie sa faci ceva in acest sens.

daca esti un timid, nu va veni niciodata o femeie sa traga de tine, decat daca ai arata ca tom cruise la 25 de ani sau DiCaprio la 19winking

in rest trebuie sa ai sarm, sa te faci placut si sa intri in discutie cu femeile, acum nu iti pot spune exact si unde, in ce locuri sa cunosti femei...dar se face ca tu lucrand la farmacie intri zilnic cu multe persoane in contact, foloseste asta in avantajul tau!

| Hyperion7 a răspuns (pentru Simpatic):

Degeaba o folosește daca el a spus, citez "mi-e frica sa nu rămân singur"…ceea ce îl duce la problemele viitoare în relații precum gelozia, mascata in stima de sine scăzută, probleme de comportament etc.

| Simpatic a răspuns (pentru Hyperion7):

Poate ai dreptate, eu i-am spus cumva sa abordeze si sa fie atent la ce semne dau femeile, mai ales ca are un loc de munca in care teoretic vin si multe femei, acum nu vor veni doar tinere si doar din targetul lui de varsta dar oricum.
la 28 de ani nu trebuie sa fii nici timid si nici sa nu fii pregatit pentru un refuz, orice barbat oricat de frumos este refuzat cel putin 1 data daca abordeaza 100 de femeiwinking

asta cu imi este frica ca voi ramane singur, este precum in povestea cu drobul de sare...pai daca nu faci nimic care sa te ajute, cum poti iesi din starea in care te afli?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiecare, dar nu toți.

| Lupică27 a răspuns (pentru sadrian46):

Sa traiti domn' Adrian!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai daca ramii singur, ce? Zi mersi ca nu s-a lipit vreuna de tine, sa vezi tu ce nasol scapi de ea...

| Hyperion7 a răspuns:

Eu îți propun așa, mai întâi treci pe la un terapeut,vindeca-ti traumele și după poate înțelegi ce meriti.
Din ce citesc,ai o stima de sine scăzută+trauma de abandon,cu toate astea, pot fi corectate acestea și poți să îți cunoști sufletul pereche, asta daca vrei varianta mai ușoară.
Facă vrei sa te autodezvolți, înțelege cum funcționează trauma, cum poate fi corectată. Citește, dezvolta-ti stima de sine!
Bafta!

| VoidEternal a răspuns:

Maximă naivitate în mintea celor care zic că fiecare are jumătatea lui. Să le spună asta bătrânilor care nu au avut pe nimeni niciodată.

Basme și superstiții. Nu fiecare își găsește perechea.

Dar ca să nu intri în depresie și să nu ai o viață plină de regrete, măcar nu renunța să cauți. Atâta trebuie sa faci. Sa ai antenele ciulite și să nu-ti faci din a-ți găsi un partener, singurul tău scop în viață. Lucrează la tine până ajungi mulțumit de nivelul la care ai ajuns. În punctul ăla, un partener o să fie un bonus, nu singura cale spre fericire a vieții tale.

Șanse să găsești pe cineva exista, mai devreme sau mai târziu. Nu sunt 100%, dar sunt bune oricum.

| Hyperion7 a răspuns (pentru VoidEternal):

Pai fiecare are jumătatea lui,însă problema multora e că preferă să nu riște,sa stea in zona de confort,de frică,din cauza traumelor din mai știu eu ce motiv.
De aceea, pentru cei care au traume, să meargă la psiholog, la terapeut, pentru că e un pas înainte spre evoluție.
Dar daca x, y stau și nu fac nimic, evident că nu se va întâmpla nimic, dar asta nu înseamnă că nu există cineva in lumea asta care sa-i completeze.
Cel puțin asta e perspectiva din care privesc eu lucrurile.

| Furnicuta000 a răspuns:

Normal. Exista cineva pentru oricine si eu cred ca daca iti este dat sa fii cu cineva, o sa se intample intalnirea intr-o buna zi. Doar ca trebuie sa iesi mai mult, sa intri in diverse cercuri de oameni, la farmacie nu o sa vina nicio fata sa iti faca ochi dulci

| ioana748 a răspuns:

Esti un baiat responsabil se pare.
Cineva care are grija de sanatatea lui inseamna ca poate avea grija si de altii.
Incearca sa mergi la cursuri de dans sau la o sala de sport, undeva unde sa intri in contact cu oameni, caci daca stai inchis nu apare vreo fata din neant.
La farmacie este destul de greu sa legi relatii, aproape imposibil.
Da, exista pentru fiecare cate un suflet pereche. Poate acum o fata simpatica si singura gandeste ca si tine.
Iti doresc ca cerul sa te ajute si sa ti vina in cale o fata cu care sa te potrivesti si sa aveti si copii.
Toate cele bune ❤️

| Lupică27 a răspuns:

''Nu beau, nu fumez, sunt la locul meu.''
pai tocmai asta e una din probleme, esti plictisitor in viziunea femeilor moderne.
ai cazan? produci lovea? ca si astea conteaza

| Hyperion7 a răspuns (pentru Lupică27):

Conceptul "femeia moderna" e un bullshit.De ce?
Pai pătrunde în sufletul uneia și o să vezi că realitatea e cu totul alta.
Deși la suprafață manifesta aroganta, indisponibilitate sau mai știu eu pentru că:
-nu a avut iubire părintească,iar acum nu știe cum să o manifeste
-diferite complexe
-diferite traume
-foste iubiri eșuate
-nevoia de a obține siguranță sub forma aceasta(a banilor), pentru că prin alt mod nu au cum sa o obțină.
-frustrari din copilărie.

Daca iei la puricat o femeie, observi că ea nu are nevoie de banii tai,are nevoie de iubirea și timpul tau,iar cum tu nu i le oferi (cel mai probabil) se refugiază în bani,lucruri materiale.
Unu la mâna, doi la mana, o fata educata corespunzător nu vă dori niciodată un bețiv, fumător, bad boy, pentru că 1.banii care pot fi investiți în viitor, se duc pe proștii și 2.nu cred că își dorește vreo femeie sa fie umilită de un bărbat de așa natură.
Acum nu vreau sa zic că banii nu au importanța lor, au, dar majoritatea femeilor ascund aceasta sete de lovele sub multe forme.
Și nu, nu e o gluma.

| Lupică27 a răspuns (pentru Hyperion7):

In primul rand de ce ai vrea sa ai o femeie cu traume si frustrari nerezolvate langa tine?
In al doilea rand faptul ca probabil ai gasit tu una care te iubeste nu inseamna ca si sunt multe din astea, probabil una la un milion.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Lupică27):

1.Nu vrei, tocmai, dar o atragi din mai multe motive
-vrei sex
-vrei și tu o femeie că nu te ia nimeni
-vrei sa le demonstrezi precenilor că ai și tu o saltea
Și lista continua.
2.Doar pentru că ești pesimist, nu înseamnă că realitatea este și așa cum o vezi, ea poate fi in multe feluri.Acum pe bune,chiar vrei sa stai toată ziua frustrat pe faptul că alții au și tu nu? Nu zic de tine, zic la general, dar chiar și așa, faptul că tu nu ai și alții au, imposibil sa nu stârnească o oarecare frustrare.
3.Ai tu răbdare să vezi cum se vindeca o femeie lângă tine? Cel mai probabil nu!
Asta e tot secretul! Răbdare și implicare.
Una este abordarea "Du-te fă proasto ca nu ești capabilă să faci nimic" și alta e "Asta e iubito, se întâmplă"
Și uite cum majoritatea femeilor au fost umilite de astfel de masculi alfa și acum au ajuns așa.
De aia și zic, nu poți înțelege de ce e așa la suprafață, daca nu ai intrat în adâncurile ei, și nu la vagin și anus mă refer aici big grin

| Lupică27 a răspuns (pentru Hyperion7):

De obicei ignor rahaturi din astea dar acum n-am cum, ai si tu o gagica si crezi ca le-ai facut pe toate, ba gigoloiule macar sa fi avut tu cate am avut eu pana la 31 de ani ai mei, macar sa fi frecat tu cate femei am frecat eu, hai ba mai lasati-ma ca nu sunt ca voi sa ma cert pe internet.
''Ca tot veni vorba Te simți? ''
Da ba frate eu sunt ala, virgin, gras si cu ochelari.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Lupică27):

Ghinion.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Lupică27):

Uite că mi-ai răspuns și la întrebarea pe care mi-o ignoraseși mai demult (prin martie), deci 1-0 pentru mine rolling on the floor

| Robert2526 a răspuns:

Ar trebui sa ne spui si ce parti negative ai, ca sigur le ai, altfel nu imi imaginez cum poti sa ai astfel de probleme.

| norisorulpufos a răspuns:

Ar trebui să ai mai multă incredere in tine.
De multe ori nu intereseaza pe nimeni că nu bei, nu fumezi, ești linistit.
Incearca sa nu copiezi pe nimeni.
Să fii o prezenta placută, să fii mereu vesel, zâmbește cu ochii.
Așa toată lumea va fi hipnotizata de prezenta ta.