| maissner a întrebat:

Am o probela cu dragostea (de sine). Nu ma plac deloc.am 1.70 si 48kg(18 ani)...incerc sa ma ingras si nu pot si sunt foarte complexata de faptul ca sunt asa slaba. Din cauza asta nu am nici cine stie ce forme frumoase, si am si ditamai parantezele la picioare de la genunchi in sus. Nu am nici o problema cu sanatatea, sunt sanatoasa tun. Doctorul mi-a dat un tratament cu niste suplimente alimentare (coenzima Q10 ) dar nici un rezultat. Mananc regulat, si totusi nu se pune nimic pe mine. Sunt foarte foarte complexata de asta. Mor cand prietenul meu zice de vre'o tipa ca are corp frumos (si stati linisiti ca stiu ca ma iubeste, chestiile astea le zice pentru ca e ca un fel de joc al nostru, gen ce forme apreciaza el la o fata si ce forme eu...) Ce ma sfatuiti sa fac ori sa ma mai ingras macar 5 kg ca sa arat si eu mai bine ori ca sa ma iubesc si eu pe mine putin acolo?

Răspuns Câştigător
| CoquineNoire a răspuns:

Off nici nu mai stiu la cate intrebari de genul am raspuns, legat de dieta, iti dau un link unde vei vedea raspunsul meu, ca sa nu mai repet.

http://www.TPU.ro/......ras-nu-mi/

legat de iubirea de sine...prietenul tau te vede complexata si de aceea te mai atinge un pic.
fii mandra de cum arati, cu incredere in sine, si vei creste in ochii celorlati, dar mai ales, te vei iubi pe tine si mai mult.
cum am zis si in acel link, mai tarziu nu vei avea probleme cu silueta, formele vor aparea, cand vei avea copil...
mananca, insa totul cu masura si sanatos, fa sport, intretine-te, pentru a te simti bine in pielea ta.
suntem diferite, avem toate metabolismul diferit, tu ai arderile rapide, de aia nu pui pe tine, esti o norocoasa, fato.
si eu la varsta ta aveam aceleasi kg, si nu aratam prea slaba, eram mandra de felul cum arat, cum sunt si acum.
tine cont de ceea ce zic pentru ca stiu ce vorbesc, si nu te lua dupa astialalti.
hai, bafta, papusa.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să te accepți așa cum ești, practică un sport și o alimentație cât mai sănătoasă.
Cât privește prietenul tău să lase aceste "glume" despre celelalte fete cu forme, să te respecte așa cum ești!
Pa, pa.

| Roxana121 a răspuns:

Cine te iubeste, te va iubi asa cum esti tu slab, grav.etc. Sunt oamenii diferiti asta e normal nu putem toti sa fim muschetari sau fete sexytonguetonguetongue sa zic asa. Iar daca vrei sa adaugi in greutate te-as sfatui sa iti cumperi de la farmacie vitamia c e foarte buna, iti face pofta de mincare, mininci foarte des da cite putin si are efect, vitamina o ei inainte de mincare si pofta marebig grin sper ca ti-am fost de folos.Sh uita fiecare om e frumos in felu sau.

| m1xa3la a răspuns:

Mananca de 5 ori pe zi, nu te ferii de paine produse lactate sau carne, cauta si alte vitamine la farmacie explica-i la farmacista pentru ca si doctorii astia sunt cazuti in cap de cele mai multe ori,laughing iar pana pui cateva kg incearca sa porti haine mai largi sa nu fie mulate ca sa nu te mai arate asa slaba... te pup, bafta

| Amelya02 a răspuns:

Fast food, ciocolata, dulciuri, deserturi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unora le plac astea slabe. Scârţâie când intră-n ele.

| ZuZuZa a răspuns:

Fiecare dintre noi avem cate un complex, am si eu o prietena cu aceleas probleme. Nu conteaza cum arati in exterior, atata vreme cat tu esti super ok pe interior. Daca prietenul tau te iubeste si e cu tine inseamna ca ceva a vazut la tine, deci nu ar trebui sa ai probleme. In plus fiecare avem ceva special ce sclipeste, ce ne caracterizeaza, deci nu ar trebui sa fii complexata. Sunt probleme mult mai grave in viata decat aspectul fizic, deci curaj, zambeste si nu uita increderea in tine este cea mai importanta! pupici

| IonDiana a răspuns:

Eu am 14 ani. 165 si 40 de kgbig grinmie`mi place de minelaughingSi nici eu nu am forme...nu trebuie sa te desconsideri. ai avea sanse de modelbig grin si sunt foarte la moda fetele slabe:X mie nu imi plac fetele cu formebig grin nu, pentru ca eu nu amlaughingSimplu.nu mi s par atragatoare. daca esti sanatoasa.asa e organismul tau.si daca zici ca mananci regulat.nu mai ai ce sa facii.profita de asta. peentru ca e foarte bine sa fi slab:* sa faci foarte mult sport