| BogdanBm07 a întrebat:

Am o vecina noua si imi place foarte mult de ea, cred ca si ei de mine pentru ca intr-o zi cand ma duceam la magazin m-am intalnit cu ea pe scara si cand m-a văzut a inceput sa zâmbească si m-a salutat, si eu am facut la fel...cand a trecut de mine s-a intors si zambea. ce pot sa fac sa vorbesc cu ea?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Data viitoare cand te intalnesti cu ea, salut-o tu primul, ca asa este cavalereste si zambeste-i, ca sa vada ca o placi.

| BogdanBm07 explică (pentru Violleta2022):

Eu am salutat-o primul. Stiu, am gresit cand am scris

| Violleta2022 a răspuns (pentru BogdanBm07):

Categoric, salut-o si intreba-o ce mai face, daca ii place noua locatie, daca este ok cu vremea de afara... orice, dar politicos si frumos.

| BogdanBm07 explică (pentru Violleta2022):

Pai o salut si dupa ii zic "ce mai faci"? Nu stiu. e ciudat, sau asa cred eu

| mgtow a răspuns (pentru Violleta2022):

Se descurca el are sub 18 ani

| Violleta2022 a răspuns (pentru BogdanBm07):

Nu-i ciudat deloc, chiar este foarte normal si natural sa vorbesti cu vecinii!
Tu nu vorbesti cu ei?
Nu-i saluti, nu-i intrebi ce mai fac....sau nu vorbiti despre vreme samd.

| BogdanBm07 explică (pentru Violleta2022):

Am doar babe si mosi in bloc, eu am 16 ani...nu am ce sa vorbesc cu ei, doar ii salut

| JackR a răspuns:

Pai, sa deschizi gura, sa iti incordezi (nu prea mult, sa nu se rupa) diafragma si sa articulezi cuvinte.

P.S. Femeile nu sunt atrase foarte mult de barbatii care incep sa vorbeasca cu "aaaa...". Asa ca, daca esti mai timid sau nu "ai cuvintele la tine", fa repetitii in fata oglinzii, inainte sa o abordezi!

| BogdanBm07 explică (pentru JackR):

Dupa ce o salut ce pot sa o intreb? Sau ce sa fac?