| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara. As vrea sa va impartasesc anumite lucruri pentru ca eu cred ca as avea nevoie de niste sfaturi. Totul a inceput acum mai mult de un an într-o zi frumoasa de vara. Eu ma duceam deseori pe afara cu niste prieteni. In fine, eram afara si nu mai stiu exact unde trebuia sa merg cu un autobuz si m-am grabit inapoi acasa sa imi iau autorizatia de calatorie. Am ajuns acasa, mi-am luat-o si cand sa cobor zaresc o fata deosebita, era frumoasa, avea acel ceva care mi-a atras foarte mult atentia fata de alte fete. M-am gandit ca face pregatire pe acolo prin bloc cu o vecina si nu prea am mai dat importanta ziua urmatoare dar fata chiar m-a facut sa imi intoc capul dar nu intr-un mod pervers. Au trecut lunile, si odata cand am venit de la liceu o zaresc din nou. Atunci am salutat-o si mi-a raspuns. Chiar mi-a inspirat ceva foarte frumos ea. Mai incolo dupa cateva zile o zaresc la liceu si aflu ca face parte din acelasi liceu. Intr-o zi cand ieseam era la usa de la iesire si am privit-o intr-un fel și ea pe mine, nu stiu parca nu mai eram in realitate, a fost o senzatie aia... A durat cateva secunde cat ne-am uitat unul la altul si s-a uitat frumos la mine si chiar parca m-a atins atunci. In decursul timpului am mai intalnit-o pe ea si pe scara, si cand iesea din bloc si prin liceu. Erau momente cand ne mai priveam dar foarte scurt si unele in care nu. Mai tarziu cand eram cu ai mei am intalnit-o pe strada, era cu mama ei si s-au salutat si am intrebat subtil de ea. Mi-au spus ca e fiica cuiva din bloc cu care au avut niste probleme in trecut, s-au judecat, dar mi-au spus ca fata lor e extrem de desteapta si avea foarte multe premii la concursuri, olimpiade, scoala. Deci pe langa ca era foarte frumoasa si avea un stil aparte era si foarte desteapta. Faza acum e ca a trecut un an...si eu nu am avut tupeu sa ma bag in seama cu ea. Nu sunt deloc indraznet, sunt foarte rusinos si nu cred ca as putea sa fac asta. Un sfat, ceva? Am o sansa totusi, cumva? Chiar sunt extrem de rusinos dar ma gandesc ca si daca as aborda-o m-as pierde si as parea un mare ratat si nu cred ca ar fi nici asa bine. Chiar nu stiu ce sa fac. Si pe facebook daca o contactez mie sa nu ma creada vreun disperat. In plus lucrul nasol e ca m-am uitat pe facebok-ul ei si avea iubit, acum nu stiu daca mai are si totusi imi pare rau caci fata ca ea foarte rar se gaseste, chiar pot zice ca e deosebita fata de tot ce am vazut. Deci ce pot face? Pot face ceva? Imi cer scuze ca v-am plictisit si am scris poate prea mult dar pentru mine e ceva chiar important.

Răspuns Câştigător
| Daviddd a răspuns:

Vorbeste cu ea, daca inca e in relatie atunci vorbeste despre altceva, incat sa mentii o relatie deschisa, sa afle ce fel de persoana esti, daca nu atunci arata ca o intelegi si ca vrei sa fie femeia ta. Orice ar fi, obligatoriu vorbeste cu ea. Fix in momentul in care citesti mesajul meu trimite-i mesaj pe facebook si vorbeste cu ea, nu vei stii incotro se indreapta discutia. Fii natural ca sa nu trebuiasca sa iti traiesti viata intr-o minciuna cat timp esti preocupat de ea. Daca nu merge atunci treci peste, insa, repet, acum pune-te pe chat si vorbeste!

1 răspuns:
| Lawliet14 a răspuns:

Gandeste-te ca poate fi femeia vietii tale! O sa-ti para rau toata viata ca n-ai abordat-o. Du-te la ea la usa cu-n buchet de flori si daruieste-l, invitand-o la o intalnire. Chiar daca-ti raspunde unul dintre parintii tai... Eu asa as face! Tu fiind foarte tanar, nu-ti dai seama atunci dar mai incolo cam toti oamenii realizeaza ca ar fi trebuit sa faca mai multe gesturi curajoase in trecut. Daca n-are prieten, fa ce-ti zic eu pana nu o pierzi. E desteapta, frumoasa iar parintii tai se pare ca-i respecta familia. Ratat pari daca nu faci nimic, Dumnezeu te-a prins de mana! Plus ca s-au intamplat multe intamplari IMPREUNA. Eu ti-am zis ce sa faci si asa o impresionezi. Nu cred ca a mai avut parte de asa ceva ea pana acum.