| chybrytel a întrebat:

Am si eu o prietena (sunt baiat), dar de la un timp am inceput sa tin la ea mai mult ca la o prietena...adica o iubesc mult de tot!
I-am spus asta si am intrebat-o daca vrea o relatie cu mine si tot imi spune ca nu stie! Nu e vorba ca nu ma place ca eu am intrebat-o si mai de mult daca vrea si atunci a zis ca da, dar am avut niste probleme si nu am putut avea o relatie cu ea atunci! Ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| LuS[z] a răspuns:

probabil e confuza si coplesita de faptul ca i-ai marturist sentimentele tale.incearca sa ii explici ca puteti sa o luati cu incetul si ca daca nu-i convine poate iesi din aceasta relatie fara nici o suparare.crede-ma cu siguranta veti ramane impreuna dupa ce ii ve spune chestia asta.

6 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

ai rabdare.Nu face presiuni asupra ei.Cand va stii daca vrea sau nu...iti va spune

assiris
| assiris a răspuns:

Continua. In timp vei descoperi daca o iubesti cu adevarat sau numai o doresti, si ea va putea descoperi daca poate avea aceleasi sentimente fata de tine. Nu inseamna ca daca simti atractie pentru ea, inseamna neaparat ca o iubesti si daca tu o iubesti nu inseamna ca ea te poate iubi, caci dragostea nu este un obiect: eu am bani tu imi dai acel obiect!?

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Salut! Si eu am avut o astfel de prietena si o iubeam la nebunie dar cand o intrebam daca vrea sa fim impreuna imi zice ca nu stie. Eu cred ca nu vroia doarece s-a indepartat de mine. Tu poti incerca daca spui ca sunt sanse.

| ioana08 a răspuns:

Multumesc pentru c miai spus...nu stiu c sa zic legat de relatiile acestea :d...cred ca pana la urma eu voi renunta pentru ca... el este mai mare si nu cred ca ar vrea...in cat la tine poate c este o alta situatie una mai delicata daca o pot numi asea... daca cu adv o iubesti nu t lasa...lupta...si poate ca o sa-si dea si ea seama c barbat esti ubatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi mah eu cred ca decat sa ii zici mai bine incearca sa-i demonstrezi ca o iubesti si k ti la ea.stii tu. vorbele zboara in vant.nu stiu daca o sa rezolvi ceva q vorbele.arata-i ca ea e unica pentru tine daca chiar asa e si nu incerca sa o amagesti.parerea mea este ca ea este confuza acum si nu stie ce sa mai creada. dat fiind faptul ca mai demult tu nu ai putut avea o relatzie q ea, a a interpretat faptul asta k pe un refuz mai degrab, percepand ca tu nu o placi.si acum credea ca poate incerci sa te folosesti de eventualele ei sentimente.si eu cred ca daca q adv o iubesti, nu ar trebui sa renunti asa usor la eabig grin.mult succes:*

| KiTTyDoLL a răspuns:

Wow aici cand ai scris?thinking mie nu mi-ai ziiiscryingcrying uratule phbbbbt