| anonim_4396 a întrebat:

BUNA! Am 13 ani si sunt indragostita de un baiat de 15 ani care si el ma place.Imi face complinente si imi spune :"bestiuta","domnisora" si lucruri de genul asta. Mi-a spus ca ma iubeste si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el. Dar eu am amnat raspunsul pentru ca mi-e frica sa am o relatie.Nu am mai avut pana acum o relatie serioasa asa cum vrea el.Si mi-e frica sa nu rada de mine. El stie ca il iubesc dar pentru ca l-am refuzat sa reintors la fosta lui prietena mai mica ca mine.Am incercat sa-l fac gelos cu un baiat dar ma facea si el pe mine geloasa cu prietema lui.Ma iubeste si il iubesc. Dar mi-e frica sa fiu cu el. Ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| LifeFail a răspuns:

Bună!
Dacă el te iubeşte şi tu îl iubeşti, ce rost mai are să aşteptaţi şi să vă faceţi rău? Învinge-ţi teama asta! Fă exact ceea ce îţi dictează inima!
Baftă!

5 răspunsuri:
| delisa a răspuns:

Crezi ca el in prima relatie pe care a avut-o a fost cum e si acum? Toti trecem prin asta! Nu ne nastem invataty! Crezi ca prietena lui fiind mai mica ca tinee are mai multa minte ca tine? Vorbeste cu el si spune'i ca te'ai mai gandit la ce tia propus si ca vrei sa fii cu el! Nu are de ce sa rada de tine! Spune'i sa nu te ia tare si sa o incepeti cu inceputul! Primele zile iti fa fi greu pe urma te vei obisnui! Odata si odata tot trebuie sa faci asta! Succes!

| blamefire a răspuns:

Fi sincera! daca il iubesti poti accepta sa fi cu el,dar daca iti este frica sa ai o relatie serioasa, si el te iubeste cu adevarat, te va intelege si va accepta sa mai amane putin raspunsul tau...
nu-l mai face gelos ca te poate parasi...lasa lucrurile asa cum sunt, iar daca te vrea asa cum esti tu cu temerile tale, el ar trebui sa nu rada de tine sau ar trebui sa aiba rabdare...mult succes

| Lword a răspuns:

Bun, parerea mea este sa incerci sa vorbesti cu el. Dupa cum ai spus tu aici baiatu asta nu mi se pare un tip de treaba, gandeste-te un pic, daca ar fi tinut la tine ar fi asteptat sa-i dai raspunsu, ar fi roit in jurul tau. Ma indoiesc de faptul ca te iubeste din aceasta cauza iti propun sa vorbesti deschis cu el. Cum vede el aceasta "relatie serioasa", adica de lunga durata sau vrea sa fie mai mult de atat poate sa ajunga la sex. Eu spun sa te gandesti serios. Ai putea incerca catve saptamani sa vezi cum iti merge, sa vezi ce vrea de la tine, iar daca totul merge bine atunci e ok, dar daca nu incearca sa te distantezi de el.

| mirabela26craiova a răspuns:

Grea situatie ai...nu stiuthinking

| birdie14 a răspuns:

Sa-i spui ce simti.Niciodata sa nu te gandesti la ce va crede despre tine,sau daca te va percepe altfel.Dar sincer,cred ca ar trebui sa faci ceea ce te indruma inima, fiindca daca te iubeste cu adevarat, te va intelege si te va ajuta sa treci peste asta.
Mult noroc,