| Cdinustefan a întrebat:

Salut! Am un prieten care acum ceva timp s-a supărat pe mine și nu a vorbit câteva luni cu mine.Eu mi-am cerut scuze, dar nu știam exact ce am greșit.Cand ne-am împăcat, motivul era unul foarte banal.Acum s-a supărat pe mine și nu mai vorbește cu mine deloc.Mi-a citit niste mesaje de față cu alți prieteni de ai lui și eu i-am spus că și eu la randul meu o sa distribui mesaje de la el.Stiu că am greșit, dar nici eu nu m-am simțit bine. Mi-am cerut iertare de mai multe ori și nu raspunde nici la apeluri, nici la mesaje.Intr-un final i-am scris să mă șteargă de la prieteni de peste tot daca tot nu vrea sa vorbească cu mine.Si nu m-a șters.Eu as vrea sa ma împac cu el, dar nu știu cum.Ce pot sa fac?

6 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Adica asa te respecti tu? Pai el a gresit ca a citit mesaje de fata cu altii.
Tu ai procedat bine ca ai zis ca distribui mesaje.

Da-l in p ta! Te milogesti de el?
Adica daca a facut asta sa citeasca alea la altii nu e clar ca e prost la caracter?
Tu cu asta vrei relatie? Cersesti atentia lui?

| mi25 a răspuns:

Prietenia incuba si trecerea sau iertarea greselilor celuilalt. Daca nu ti le iarta, nu-ti este prieten.

| AliGab a răspuns:

La ce vrei sa te impaci cu asemenea om. Doar te manipuleaza. Zic ca este mai bine pentru tine ca tu sa stai departe de el. Nu sa tii suparare, dar daca ti ai cerut iertare si nu vrea sa vb cu tine, daca si el a gresit si nu si-a cerut iertare, atunci omul este doar manipulator sau a vrut sub orice pretext sa scape de tine, iar acestia nu se pot numi prieteni.
Inconjoara-te de oameni cu care esti pe aceeasi lungime de unda si cu care poti conversa indiferent de situatie. Succes!

| helpforyou a răspuns:

Poti doar sa ai rabdare si sa nu il bati la cap cu dorinta ta.
Poti sa-i spui ca este omeneste sa gresesti si ca ii ceri inca odata scuze. Nu il mai rogi sa se impace cu tine. Dar de cate ori ai ocazia arata-i ca tu ai ramas in continuare prieten cu el.

| Mosotti a răspuns (pentru helpforyou):

Tu nu ai inteles care e treaba?

A citit ala mesaje de fata cu altii, el a inceput, deci caracter prost, cum sa vrei prietenia unui din asta?
Adica ce sa faca, sa se umileasca?
F bine ca a zis si el apoi ca da mesaje la altii, asa merita celalalt.

Adica sa arate ca e fraier si sa cerseasca prietenia aluia?

| MaryAria a răspuns:

Cred ca ar trebui sa iti impui niste limite si sa nu lasi alte persoane sa te faca sa te simti ca si cand nu ai fi importanta. In primul rand el a gresit primul pentru ca nu ti a dat o explicatie cand v ati certat prima data, iar a doua oara daca te respecta nu iti citea mesajele de fata cu alte persoane ca sa rada de tine, tu ai actionat la impuls si ai spus anumite lucruri pentru ca ai fost deranjata fara sa iti dai seama. Parerea mea este ca nu merita o impacare cu el. Incearca totusi sa nu ii mai dai atata importanta pentru ca vei ajunge sa te simti ca ultimul om iar el o sa se complaca in situatie si o sa va certati si impacati pana cand o sa regreti.
Sper ca nu te supara faptul ca sunt atat de direct. Bafta