| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten, ne cunoastem de ceva timp foarte bun (2 ani). Am fost indragostita de el din clasa a 5 -7. El stiind de acest lucru nu-mi prea atragea atentia, pur si simplu comunicam ne jucam ne certam uneori, dupa un timp anumit am incetat sa comunicam, trecuse cam o luna doua. Mergand pe drum intr-o zi ne-am intalnit, am stat putin de vorba si am hotarat sa ne vedem mai in seara. Am uitat sa va spun ca eu cu sora lui suntem cele mai bune prietene. Cum ziceam, ne-am vazut intr-un parc unde mai erau prieteni de-ai nostri, eu dupa doi ani de dragoste fara sens catre imi pierdusem putin interesul. Dar dupa acea intalnire el a inceput sa ma imbratisaze, ma apuca de mana, uneori imi propunea sa ma asez la el pe brate, intr-o zi cand veneam de la fotbal alergand pe strada, el m-a oprit si m-a sarutat pe gat, eu am decis sa nu iau astea in serios, si as vrea sa imi dati un sfat cum sa procedez, deoarece imi e frica sa ma alipesc de el. Nu as dori sa sufar. El este o persoana care flirteaza cu toate fetele, mie imi este convenabil cu el deoarece e liber si pot cand vreau sa plec, dar vreau si eu o relatie, intr-o oarecare masura mai serioasa, ca am 18 ani. Dati-mi va rog un sfat.

1 răspuns:
| Felys a răspuns:

Eu nu as sta cu cineva care scrie atat de prost, mai pune mana pe gramatica ca te faci de ras