| GabriellaGabby a întrebat:

Buna TPU
M-am indragostit de un baiat, dar problema e ca el locuieste in alta tara.Il cunosc de cativa ani si de fiecare data cand petreceam timp impreuna ma indragosteam si mai mult de el.El vine in tara doar in vacante si doar atunci ne putem vedea.Am mai vorbit de cateva ori cu el si din felul cum vorbea cu mine cred ca si el ma place.
Eu nu stiu ce sa mai fac, de fiecare data dupa ce pleca eu sufeream mult, stiind ca nu o sa-l mai vad atata timp.Nu stiu cum sa trec peste si la ora actuala sunt indragostita de el insa sufar cand ma gandesc ca ne putem vedea doar in vacante.
Ce ar trebui sa fac? Sa continui sa fiu indragostita de el si cand vine sa imi pot exprima sentimentele sau sa incerc sa-l uit,sa nu mai simt nimic, datorita distantei dintre noi?
Va rog, vreau un sfat si fara raspunsuri rautacioase! happy

5 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Renunță, vei trece peste.

| Axys a răspuns:

Buna! Cand va veni el vorbeste cu el spune-i ce simti si roaga-l daca vrea sa ramana cu tine uni zic ca vai relatiile la distanta nu tin ba tin daca va iubiti cu adevarat tine!
Rami cu el... De ce sa suferi daca te desparti tu il iubesti si el cred ca te iubeste ar fi bine sa ramana cu tine

| madalinamadu a răspuns:

Acum depinde de cat timp esti indragostita de el, iar daca iubirea este reciproca si este adevarata tine! Eu am o prietena care are tot la fel, o relatie la distanta si se vad doar 2-3 saptamani pe an si totusi sunt impreuna de mai bine de 3 ani si chiar sunt foarte frumosi impreuna.Mie personal mi se pare un gest de iubire sa astepti iubitul atat timp.In orce caz, orice decizie ai lua succes! :*

| BlakeLively a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat nu conteaza distanta! Fa-ti cont pe "Skype",si tu si el,ca sa puteti vorbi gratuit. PS:daca il suni va va costa mult pe amandoi.
Incercati sa va apropiati mult mai mult,si spune-i ce simti,fara nicio jena, pentru ca daca va pleca, vei fi si mai ranita. Daca iti impartaseste aceleasi sentimente, de ce sa nu se mute inapoi in Romania?(doar daca cumva nu are varsta necesara sau are alte probleme). Oricum, fi curajoasa si nu-l lasa sa-ti scape. Bafta!

| kata9kata a răspuns:

Hey >)
Eu iti dau un sfat dragostea la distanta nu tine chiar daca tu ai vrea ^_^