| ChiukiuHamsler a întrebat:

Ce pot face pentru a socealiza mai mult cu mama? Adica nu prea vorbeste cu mine. Când vreau sa vorbesc cu ea nu ma baga in seama. Adica ea sta si se uita pe Facebook. Uneori inchide usa la camera si sta singura si când o intreb ceva zice "Ce vrei copile?" Si nu o intreb cand are treaba. Ma simt singur. Stau toata ziua si dorm.

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Vorbeste cu ea intr-un moment de liniste, cand e bine dispusa si explica-i ce simti. Important este sa ii vorbesti cu blandete si respect profund.Un raspuns bland indeparteaza furia.

| Nilsson a răspuns:

De cele mai multe ori parintii sunt cei care au problema asta cu copii.
Nu stiu ce sfat sa iti dau, mama ta a avut anumite probleme in trecut de a ajuns sa fie mai interiorizata?

| Sebastiana12345 a răspuns:

Asa e si mama..am incercat si eu sa vorbesc cu ea..si mergeam la psiholog si a vorbit si cu ea nu s-a schimbat nimic ..incerc sa rezolv asta de 4 ani

| Goke a răspuns:

Spune-i ce ai pe suflet, spune-i ca vrei sa vorbesti.Sau Gaseste metode de a atrage atentia, sparge o cana ori nu stiu.