| GalaxyLion a întrebat:

Vă rog ajutați mă! Nu mă mai înțeleg cu nimeni din familie! Nimeni nu mă mai înțelege. Am banii mei 400 de lei. Vreau sa îmi iau un parfum și o carte. Nu costa mult și mama nu mă lasa! Ca cică dau banii pe prostii! Când o sun pe bunica zice ca nu am dreptate ca trebuie sa îi dau mamei banii mei! Sunt ai mei! Nu are ce face cu ei! Nu înțeleg de ce nu mă lasa....niciodată nu pot sa imI iau ce vreau din cauza ei. Când vreau sa vorbesc cu ea mă respinge de fiecare data. Când o sun zice ca nu are timp de mine ca are treaba dar defapt sta pe Facebook sau vorbește cu colegele de la munca și o aud cum rade prin telefon. Când eu mă îndepărtez de ea îmi zice ca eu nu sunt copil ca plec de lângă mama ei și ca vorbesc urat cu ea. As vrea sa plec departe sa nu mai audă nimeni de mine ca m am saturat. De fiecare data când se întâmplă ceva eu sunt vinovata. Stau în fiecare zi și plang din cauza ei. Și tot eus devină. Nu mă mai pune deloc în seama și mă obliga sa fac anumite lucruri. Nu mă mai înțeleg cu nimeni. Mereu sunt eu vinovata când defapt nu sunt. Din cauza lor am ajuns sa am probleme de concentrare și sa mă simt mereu rau. Nu mai am ce face...

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

E regretabil ca sunt parinti care nu sunt suficient de apropiati de copii cel putin in privinta comunicarii, a timpului acordat, dar nu prea vad cum poti fi ajutata din exterior. Iar bunica ca bunica - ori are incredere in fii-s-a ori ii stie firea si nu vrea s-a-si bata cuie in cap cu ea.

| Lawliet14 a răspuns:

Psihologul scolii? Sau http://www.telefonulcopilului.ro/

| mihaicelsfant a răspuns:

Sper s-a nu intri in depresiesad daca vrei putem vb s-a te ajut

| Georgian_Daniel_Feraru_1997 a răspuns:

Daca-ti doresti lucrul acela, ia-ti-l.Chiar daca o sa fie suparata pe tine dar o sa-i treaca si o sa inteleaga ca esti fata si ai nevoie de asemenea lucruri.Eu cand imi doresc ceva imi cumpar, chiar daca ei nu prea sunt de acord banii tot ei mi-i da. Sper ca te-am ajutat cat de cat...