| mylady a întrebat:

cred ca am sinii destul de mari,dar cum sa-i zic mamei sa-mi cumpere sutien?imi e prea rusine!

11 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Daca de mama iti e rusine, de lume ce te faci ca se vad inestetici?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Economisește banii de buzunar și îți cumperi un sutien.
Pa, pa.

| pisoias a răspuns:

Hm...si la 90 de ani ce-ti cumpara, ciucalata?

| Yoana a răspuns:

Eeh nu trebuie sa iti fie rusine doar e mama ta! Parerea mea este sa vorbesti cu ea.happy

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Dacă vrei neapărat, economiseşte nişte bani şi du-te singură să-ţi cumperi, nu e o avere.

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

De mata ti rusine da sa pui intrebari aici vad ca nu tie.
Urat de tot ca in ziua de azi copile va este rusine de propia mama dar sa stati cu fundu la web chiar deloc,
scuza-ma ca vorbesc asa dar chiar mi se pare prosteasca intrebarea ta.

| Hpzox a răspuns:

Cati ani ani? Eu de la 14 ani am inceput sa port sutien nu aveam asa sani mari dar nu imi placea sa nu port pentru ca prin tricou se vedea ciudat,eu nu am vb cu mama mea sa ii zic sa imi cumpere mi-am luat singura dar ai face bine sa vorbesti cu mama ta lasa rusinea la o parte daca nu ai o sora mai mare poate ai o verisoara mai mare si spune-i ei sa vorbeasca cu mama ta poate o face ea sa iti ia,e asa de frumos sa vorbesti cu mama ta despre lucrurile astea si mai ales esti fata,de acum o sa ai nevoie de mai multe chesti si tot ei trebuie sa ii zici atata timp cat esti in casa la ea fa-ti curaj si spune-i, mama e cea mai buna prietena.
Ai am mai auzit si o chestie ca cica daca purtam sutien de mici sa zicem 13, 14 ani cand cresti mai mare sanii se pot lasa dar nu stiu daca chiar e adevarat.
Fa-ti curaj si spune-i :*

| eejke a răspuns:

Spune-i, nu are de ce sa-ti fie rusine.

| RaduMarin a răspuns:

Din ce vad eu la poza de la avatarul tau, nu prea ai avea nevoie.

| Neagu_Ciprian_1979 a răspuns:

Pai de cite sfaturi ai nevoie cel mai mult de la mama ta dar si un tata te poate te poate ajuta sau o sora mai mare nu-ti mai fie rusine comunica cu mama ta si totul va fi bine

| HoneyG a răspuns:

Nu ar trebuie sa-ti fie rusine. Este mama ta, daca ea crede ca ai sanii destul de mari incat sa-ti ia unul, atunci e bine. Succes!winking