| Alecsaandrra a întrebat:

Credeti ca daca ma comport frumos cu prietenul, las defiecare data de la mine, ii fac pe plac, ii zic cat de mult tin la el, etc. o sa tina cu adevarat la mine?
funditahappy

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Niciodata nu se poate da un raspuns transant la astfel de chestiuni. Totusi sunt de parere ca o relatie buna presupune acomodarea reciproca, ambele parti trebuie sa cedeze in cate ceva, atunci cand numai una o face, de obicei, relatia nu duce la ceva bun si nu are prea mare viitor. Numai bine!

| Flav a răspuns:

Oh my God, vrei sa fii iubita mea?

| thealchemist a răspuns:

Nu

| aliyna a răspuns:

Nu cred ca va tine cu adevarat la tine. Ce fel de baiat si-ar dori, langa el, o persoana care nu are deloc vointa si nu tine cont de nevoile si dorintele ei? Tu vrei sa fii iubita lui sau marioneta?

| edy132 a răspuns:

Deci tu faci toate astea " ma comport frumos cu prietenul, las defiecare data de la mine, ii fac pe plac, ii zic cat de mult tin la el " pentru ca il iubesti mult se pare. Daca ai oarecum impresia ca nu tine la tine, nu te iubeste spune-i despre asta pentru ca poate nusi da seama ca ai aceasta impresie. Daca tu faci toate acelea atunci si el ar trebui sa le faca pentru ca asta este o relatie ca de la egal la egal. Daca nu ai acea impresie, o sa-l faci mai fericit desigur tongue asta numai daca te iubeste tongue.

| blonda_6663 a răspuns:

Nu.

| gabytza387 a răspuns:

Pai de ce sa lasi mereu de la tine numai tu. nu se poate trebuie sa fie din partea amandurora ca sti vorba aia cum il inveti asa il aiwinking

| gHelena a răspuns:

Draga mea, un barbat nu poate fi tinut langa tine daca el nu isi doreste acest lucru. O relatie sanatoasa este bazata pe incredere, sinceritate si respect reciproc, de aceea nu este nevoie sa faci toate lucrurile de care ne-ai vorbit in speranta ca si el va tine la tine. Trebuie sa iti pastrzei demnitatea si sa incerci sa discuti deschis cu prietenul tau, sa stabiliti daca are rost sa continuati sau nu relatia. In cazul in care el nu tine la tine si tu inchizi ochii si lasi de la tine de fiecare data, el te va privi ca pe o fata fara personalitate, in stare sa faca orice pentru el. Iar aceasta nu este solutia pentru relatia la care visezi. Ai grija de tine.

| szmotovio a răspuns:

Daca si el se comporta la fel de frumos cu tine, fa tot ce ai zis, fara regrete.
daca nu e asa.mai bine renunta pana nu e prea tarziu(vb din experienta)dragoste cu sila nu se poate draga meahappy