| Alloneforever a întrebat:

Imi spuneti si mie subiecte de discutie cu o fata? Si cum sa il deschid(ma refer la subiect).am fost pentru prima data cu o fata in parc si nu stiam ce sa spun.doar ea vorbea si mi-a zis sa zic si eu ceva.m-am simtit cam prost.
Ps. Sper sa nu faceti misto
DAU FUND

Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

Gosh! Nu vorbiti despre carti frate ca nu sunteti la cercul de literatura.

Daca nu stii ce sa vorbesti asculta cu atentie ce spune ea si pune intrebari.

- intreb-o despre visele ei
- prietenii ei
- vacanta ei
- intamplare ciudata, hazlie, de ras
- daca a fost nu stiu unde
- cine a avut cea mai mare influenta in viata ei
- la ce filme se uita
- cum a fost in copilarie
- spune-i un secret al tau si spune-i sa-ti spuna si ea unul
- pune-o sa ghiceasca despre tine
- ce nu-i place
- ce muzica asculta
- care e cel mai cool loc de pe planeta
- ziua de nastere
- ce face in weekend
- ce a facut dupa ce v-ati despartit ieri, pana azi
- ce fac parintii ei
- cum isi serbeaza ziua
- pe cine ar lua pe o insula
- ce ii place sa manance
- ce colectioneaza / a colectionat
- planuri de viitor
- daca a vazut elefantul portocalui care a traversat strada
- care e cel mai dragut moment din viata ei
- care e cel mai trist
- ce ar vrea sa schimbe in viata ei
- care e cel mai sexy lucru
- ce face cu banii daca castiga la loterie
- daca crede in dragoste

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti incepe de la o carte care te-a impresionat mult. Ideile de acolo, parerile tale vor deschide discutia si o sa aveti ore intregi de discutat.

| RAY a răspuns:

Daca nu te place nu ai ce discuta simplu, vezi te place sau esti in zona morti =a prietenei vesnice si amare, sarut-o vezi vrea mai cu tupeu, fetelor le plac barbati cu tupeu nu pampalai, papa lapte, fetele vor un rebel langa ele un nebunatic un badboy

| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa incepi sa discuti d ela vreme, pana la cursurile de la scoala: geografie, istorie, ce-ti place tie. Literatura romana, cartile pe care le citesti, sunt milioane de subiecte, pe care le poti discuta cu o fata!

| Florentina9210 a răspuns:

Cum sa deschizi un subiect? cu o cheie! Glumesc.
Pai tu astepti sa te intrebe fata ''hai zi si tu ceva''? Esti genul de baiat care scoate omul vorbele de la tine cu clestele?
Trebuie sa iti iei inima in dinti si sa ai vorbele la tine, fetelor asta le place.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Povesteste-i despre biserica, despre preot, cum te inchini tu seara, le plac baietii cuminti.

| PikaPikaChuChu a răspuns:

Intreaba ce a facut in vacanta, cum i se pare la scoala, ce ar vrea sa studieze, despre alti prieteni de ai ei si povesteste si tu de la tine aceleasi lucruri
inceputul e greu, sigur gasiti voi un subiect de interes comun

Succes

| Wallenda a răspuns:

Sa o luam cu inceputul. Poti in primul rand sa te "armonizezi" cu ea.Adica sa adopti o postura asemanatoare sa ai un acelasi ritm de respiratie, iar cand te uiti la ea incearca sa nu stai incruntat.Asa se incepe si totodata se si mentine o conversatie.Cat despre aceasta insine o poti incepe prin lucruri simple:vorbiti despre pasiunile voastre, apoi dezvoltati tema:exemplu:imi plac serialele:stiu un loc in care putem viziona filmele mai ingenios.Totul pleaca de la ce fel de om esti.Asa se vor atrage lucrurile inspre tine.