| anonim_4396 a întrebat:

Salut, mama va pleca in cateva zile timp de o luna in strainatate.Cum as putea sa fac sa treaca mai repede timpul? Ma gandesc ca o sa fie multe sarbatori in decembrie si mama nu va fi alaturi de mine...Va rog cei care au trecut si ei prin asa ceva sa posteze aici.(Mama a mai fost plecata dar atunci era pe la sfarsitul lui august si am avut destul timp inainte sa inceapa scoala sa ma acomodez)(Am aproape 12 ani).

3 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Salut!
eu nu am trecut prin asta dar te pot ajuta.
după ce pleacă, gândeşte-te:
Gata! a plecat iar eu trebuie sa nu mă mai gândesc ca ea nu e lângă mine!
după faci o activitate drăguţa.cum ar fi:
-dans
-cantat
-desenat
-stat pe TPU
-stai pe mess
-vorbeşti la telefon
-faci un puzzle
-găteşti ceva
sa vezi ce repede va trece timpul!

| mona a răspuns:

Timpu o sa treaca mai repede daca nu te gandesti mereu ca mama e plecata,petreci timpu cu prietenii,cu fratii,cu rudele,mai e scoala, sarbatorile care o sa treaca la fel de repede, si uite asa o sa vezi cum zboara timpu si mama ta se va intoarce

| SaveTheNature a răspuns:

Sa vorbiti des la telefon, si sau si pe internet (daca e posibil)