| DyaDiiana19 a întrebat:

Deci, fara deci.
Mama mea este plecata in Italia, si vine pe 6 august. Timpul trece asa greu, nu mai suport, nu pot sa nu ma gandesc. Ce sa fac sa treaca timpul mai repede? Mai sunt 16 zile, uh, asa mult crying Da-ti-mi va rog frumos niste idei, multumesc anticipat; o3
Salut, TPU.

Răspuns Câştigător
| ItsAnne a răspuns:

Ai spus că atunci când vine te vei muta cu ea în Italia? asta-i grozav.
și tatăl meu este plecat în Belgia și mai are o săptămână până vine acasă, și da, știu că este foarte greu să aștepți și că ești mai entuziasmată ca oricând. găsește-ți o ocupație, între timp. vei vedea că zilele vor zbura pe lângă tine și nici nu-ți vei da seama când a trecut timpul.
plimbă-te, ieși cu prietenii, stai pe-afară, fă orice numai ca să-ți ocupi timpul.
fă-ți un calendar (deși 16 zile nu mi se par o veșnicie). de fiecare dată când ziua se încheie, o tai cu o linie. vei sesiza că venirea ei se apropie din ce în ce mai mult.
Have a nice day!

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Apuca-te si fa o curatenie generala.

| Fatamuntilor a răspuns:

16 zile zici.Bun! Stiu ca la 11 ani esti cam micuta dar te poti apuca de curatenie mai amanuntita.
Iti ia destul timp sa faci curat in toata casa, o poti imparti pe zile, ajuta si indrumata de un adult.

| adeluna a răspuns:

Curatenia suna ca o idee buna de a-i face o surpriza. Sau o prajitura, sunt unele foarte simplu de facut, si fara coacere. Ai putea sa strangi idei de activitati, excursii, filme de vazut, locuri de vizitat impreuna.
Imbratisari!

| DyaDiiana19 explică (pentru adeluna):

Pai. Cand vine. o sa fie cam mult de lucru, divorteaza parintii mei si ma mut cu ea in Italia, crezi ca avem timp de prajituri sau excursi? Sau mai are rost sa fac curat?

| adeluna a răspuns (pentru DyaDiiana19):

Draga mea, daca vrei un raspuns potrivit situatie tale, pune intrebarea potrivita, da detaliile necesare. o sa ma gandesc si revin cu un raspuns mai amanuntit

| adeluna a răspuns (pentru DyaDiiana19):

Atunci pregateste-te de plecare. Pregateste-te pentru noua viata, pregateste-te sa te desparti de locurile si oamenii de aici. Fa-ti bagajele, viziteaza inca o data locurile preferate si fa poze, intalneste-te cu prietenii si asigura-te ca ati facut schimb de adresa de email. Asta legat strict de ce activitati ai putea avea in timpul asta.
Insa tu cum esti? Ce simti legat de divort?

| DyaDiiana19 explică (pentru adeluna):

Nu-mi pare rau, chiar imi doresc asta. Mama mea munceste, si asa zisul "tata" o i-a in bataie de joc, eu nu-l pot numi "tata" si sunt si alte chesti. dar n-are rost sa le spun.

| AnaAnastasiaaaa a răspuns:

Hei deear. Doar aduti aminte ca mai e putin pana sa o revezi. Ca va ve-ti vedea si ca ve-ti sta mai mult impreuna. Iesi afara, citeste, fa ceva ce te face sa uiti ca vine. Te pup :*

| DyaDiiana19 explică (pentru AnaAnastasiaaaa):

Stau afara toata ziua, eu noaptea nu dorm, ma culc la 6 dimineata, n-am somn. Si imi zboara mintea la ea. si am incercat sa dorm, dar ma gandesc mai mult la ea. App. Mersii; o3 :*

| pufosenia999zuzu a răspuns:

Offff stiu cum este...asculta,incearca sa petreci mai mult timp cu prietenii, razi, distreaza-te, incearca sa fii optimista si nu te mai gandi la timp^^ gandeste-te doar ca vine mama ta in tara^^

funda?^^