| DaReZon a întrebat:

Parintii vostri va da sa mancati numai cartofi? Sincer mie imi da numai cartofi prajiti sa mananc si m-am saturat de acceiasi mancare...Cand cumpara o bucata de carne sa o friga ii tremura mana cand trebuie sa dea banii. Parintii vostri va da numai cartofi prajiti?

25 răspunsuri:
| ines a răspuns:

Depinde si ce venit au parinti tai poate doar cartofi isi permit sa cumpere

| William a răspuns:

Nu dar nu m-as supara.

| Reek54 a răspuns:

Iti dau cartofi pentru ca ei cred ca sunt cei mai ieftini?
Sau pentru ca ei au o obsesie cu cartofii?

| tuGatita a răspuns:

Eu acum mananc cartofi laughing dar nu ca mi-ar da in fiecare zi...insa face si mama la 2-3 zile. Eu cred ca iti dau sa mananci cartofi pentru ca is cel mai usor de facut straight face tu ar trebui sa iti faci singura. fa supa de legume, pilaf, ciorba, macaroane cu branza, paste. sunt multe, serios explica-i mamei ca nu mai poti manca cartofi, la un moment dat vei incepe sa vomiti de la ei si vrea- nu vrea te va crede. zi-i sa cumpere legume, oase de la macelarie pentru ciorba, paste, sunt la fel de ieftine. si daca ei ii e lene sa le prepare, fa-o tu. parintii doar sa le cumpere.

| Anonima264 a răspuns:

Nu,nu imi dau sa mananc numai cartofi deoarece ar fi nesanatos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU;-\

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arubca pe ei,un mujdei de usturoi, in alta zi niste ketchup, alta zi niste maioneza, in alta zi razi branza sau cascaval pe ei, mai spargi un ou, o jumara ceva.o fi vreoperioada mai grea mama draga.esti copilul lor si or fi vrand sa-ti dea tot ce au mai bun.dar daca atata au acum? spune-le pana la urma; bai? eu sant copil nu porc pentru craciun.mai dati si voi un ceai cu lamaie dimineata, un lapte cu paste, cu orez seara, carme e si mai scumpa dar mai e si ieftina.ce? au innebunit?

| EdiT a răspuns:

Dap...Adică m-am săturat să mănânc doar carne.N-am mai mâncat o legumă de vreo 3 ani... Știi tu, mi-e dor de o zeamă (supă) bună făcută ca-n Ardeal. sad

| GregHouse a răspuns:

Nu, parintii mei "imi da" si haleala buna.

| spaghetty a răspuns:

Tu te superi ca mananci in fiecare zi cartofi prajiti? E mancarea mea preferata cum sa nu-ti placa?straight face
Si revenind:Incearca sa ii intelegi pe ai tai, poate trec printr-o criza de bani sau poate au datorii pe la banci..Si tu ai face la fel

| sodobar a răspuns:

Invata sa iti faci singur mancare ieftina,ex:orez,ceorba, mancare facuta in casa, cauta pe net, mie nu imi da numai cartofi, eu mananc cam de toate

| AnnaMaria27 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine! Eu nu am deloc problema ta! Mananc ce vreau!
Dar trebuie sa ii intelegi si pe parintii tai! Poate trec printr-o criza de bani, dar cu timpul toate lucrurile vor reveni la normal! Dar pana la urma cartofii prajiti nu sunt chiar asa de rai! Mai bine si aceia, decat nimic.straight face

| Reek54 a răspuns (pentru AnnaMaria27):

Nu se gasesc si alte alimente ieftine ca cartofii?

| AnnaMaria27 a răspuns (pentru Reek54):

Normal ca se gasesc! Dar am vrut sa il incurajez, nu este vina lui ca parintii il obliga sa manance numai cartofi! Plus ca in cantitatati dese si mari pot dauna sanatatii! sad

| Maryuk해바라기 a răspuns:

Wooo. eu nu am mai mancat cartofi prajiti de 6 luni..imi este pofta!
Spune-i si tu mamei tale sa mai inlocuiasca cartofii cu ceva asemanator ca pret....sa faca si ea o ciorbita.o tocanita(da si aia contine cartofihee hee )
sunt multe variante.

| Vlelupu a răspuns:

Nu stiu ce sa-ti spun in privinta "tremuratului mainii", decat ca imi pare rau pentru neajunsurile materiale pe care trebuie sa le induri. Insa, daca tot mancati cartofi, macar fierbeti-i si nu-i mai prajiti. Devin cancerigeni, in urma prajirii.

| FallenAngelAlina a răspuns:

Mda, mi se intampla si mie, zilnic cartofi prajiti, sau mai rau fripti, asta se intampla pentru ca ii criza sad.

| Reek54 a răspuns (pentru FallenAngelAlina):

Si ce dumnezeu daca e criza, ca sunt si alte alimente mai ieftine sau la fel de ieftine ca cartofii.

| Reek54 a răspuns (pentru FallenAngelAlina):

Bai, dar spuneti-le sa le intre in cap ca exista si alte alimente mai ieftine, orez, varza, salata, la macelarii se gasesc o gramada de chestii ieftine din care poti face ciorba.

| FallenAngelAlina a răspuns (pentru Reek54):

Lasa-ma cu ciorba si de aia m-am saturat.

| FallenAngelAlina a răspuns (pentru Reek54):

Printi mei nu cumpara cartofi, au pus cu tonele in gradina.

| Reek54 a răspuns (pentru FallenAngelAlina):

Si ce daca te-ai saturat tu?
Eu i-am spus lui.
Nici mie nu imi place ciorba, decat cea de perisoare, dar i-am recomandat-o pentru ca costurile sunt mai mici.

| PonciK3214 a răspuns:

Nu, la noi mincarea difera : cartoi fierti, macaroane si supa, cu carne si la noi sunt probleme mari

| madutsa_6681 a răspuns:

Nulaughing

| lovedenisa a răspuns:

Nu, dar spune-le parintilor tai ca te pot aduce la riscul sa faci cancer.Pup si ai grija ce mananci!