| feli01 a întrebat:

am nevoie de sfaturi!
Daca imi place de un baiat, ar fi bine sa-i spun?
Daca da, atunci cum: direct, pe mess, sau sa rog un prieten comun (sau pe sora sa) sai spuna ca il plac?

Funda+Vot pentru cel cistigator, iar pentru ceilalti doar Voturibatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| EuSiCuMine a răspuns:

Daca esti mai timida spune-i sorei lui si ea il va anunta si vei vedea reactia lui, daca e mai apropiat daca incearca sa se departeze de tine sau alte chestii
Daca ai putin curaj (ceea ce ar trebui sa ai) ii vei spune lui in fata cand sunteti numai voi 2 si e posibil sa va sarutati si sa fiti impreuna(eu am patit asa)

]Daca va aflat de la un prieten poate crede : ee, daca ii e rusine sa-mi zica in fata. cine stie de ce ii mai e rusine cand e cu mine.
Asa ca mai bine ii spui tu :*
Sau pe mess, numai ca pe mess nu prea stii cum sa-i zici : te plac
In realitate poti vedea reactia lui cand aude aceste cuvinte minunate. pe mess, cine stie ce poate els a faca. Poate sa inceapa sa rada sau alte chestii. SPUNEI IN FATA
Mult noroc si o seara placuta:*

8 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Doamne cum sa rogi un prieten Ii spui in fata ca-ti place de el sau ii dai de inteles Drumul scurt este cel mai bun

| IcsD a răspuns:

Nu, eu zic sa nu faci prostia asata, chiar daca suferi inauntrul tau.
Daca te placea el, iti spunea. Chiar daca era mai timid ruga pe un prieten ceva.
Daca tu ii spui si dupa el isi ia figuri si se da mare la prietenei ca "ia uite ma aia mi-a zis ca ii place de mine" si cate si mai cate.
Faci cum vrei pana la urma. Bafta >big hug Funda?

| HelpMeNow a răspuns:

Trebuie sa incepi usor, mai intai iti pui vreun prieten, prietena sa il cheme afara, si totodata sa te cheme si pe tine, si iesind afara, mergeti la un suc, sau in parc pe banca si acel prieten/prietena pleaca acasa si ramaneti doar voi 2. Dupa aceea incepeti sa vb despre ale voastre si cand simti momentul ( cand simti ca v-ati apropiat mai mult unul de altul ) incepi sa il intrebi de lucrurile personale ( ai prietena? cand ai avut ultima oara prietena? ) dupa care incepi sa bati apropouri

| amaranth a răspuns:

Pai daca ii spui direct sau pe mess, nu stii cum o sa reactioneze. Poate o sa creada ca faci misto, sau poate pur si simplu el nu te place, iar apoi o sa faca el misto de tine, laudandu-se la prietenii lui, etc. Cel mai bine ar fi daca l'ai suna intr-o zi (asta daca ai numarul lui ) si il intrebi daca are timp sa iesiti la o plimbare. Vorbeste cu el, zambeste-i cand il vezi.
Uite, multe fete atunci cand sunt indragostite de un baiat, fac marea greseala de a se da in spectacol cand sunt in preajma acelui baiat.
Vorbeste cu el pe mess. Intreaba-l ce muzica asculta, ce-i place sa faca, daca joaca fotbal si are meciuri, intreaba-l cand si unde joaca si spune-i ca vrei sa mergi sa-l vezi. poate o sa iesiti la un film, sau la o plimbare cu rolele prin parc. Dupa ce o sa iesiti. o sa-ti dai seama daca si el te place, dupa felul in care se comporta.
Aaa, si inca ceva, daca iesiti, nu exagera cu machiajul, nu te da cu o tona de parfum. Incearca sa fii cat mai naturala, incearca sa fii TU!
sa-mi trimiti mesaj si sa-mi spui daca ai pus "ghiara" pe el laughing bafta :*

| Anahiteamo a răspuns:

Buna! Eu in locul tau as astepta o vreme si dupa m-as da drept cineva si i-as spune ca fata respectiva adica tu il place si dupa el stie ce are de facut. BAFTA!

| R0nYk a răspuns:

Eu as spune sa ii spui direct nu se poate intampla nimic(Ps:ai mare sanse sa ii placa de tine)

| GabrielS a răspuns:

Sall fici. Din experienta mea ( adica in cazul meu tot a fost asa) mi-a spus ca ma place prin mess si am inceput sa ne intalnim decit sa ne chinuim fata in tafza (asta e parerea mea ) deci sfatul meu e sa vorbesti cu el pe mess si sa-i spui toate sentimentele tale fata de el...
Gabriel...funditza.mesq anticipat

| Danutza_8092 a răspuns:

Pey...ai putea sa ii spui direct ce simti sa ii spui asa: (il iei de mana sh ii spui: ) Sa stii ca imi place foarte mult de tine:X
As vrea sa stiu sh parerea tha.Sh daca ai vrea sa fim mai mult decat amici.(asa sa ii spui! Dar sa te uiti in ochii lui! sh sa pari foarte sincera!) te pup:*
sh multa bafta!love struck
fundita?love struckpuppy dog eyes