| marina11 a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat.
Sunt cu un baiat de vreo doua saptamani, eu plac cu cateva luni inainte sa fim impreuna si probabil asteptarea asta, m`a facut sa`mi pierd rabdarea. Acum nu mai sunt asa sigura ca il plac sad.
De vreo 2 zile vorbesc cu un prieten non`stop ba pe mess ba prin mesaje si la scoala, chiar si la telefon. Avem multe chestii in comun, si e chiar dragut.
Cred ca da, incepe sa-mi placa de el.
Dar totusi, de baiatul cu care am zis ca sunt,, nu vreau sa-l ranesc pentru ca el chiar ma place, Si eu l`am placut da m`a facut mult timp sa astept si. va imaginati voi.
Si nu stiu ce sa fac cu situatia asta sad.
Sfaturi? puppy dog eyes.Dau funda

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să-ți faci curățenie în sentimente!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-a facut mult timp sa astepti ce, din ce cauza esti nerabdatoare?

| marina11 explică (pentru anonim_4396):

Adica eu asteptam de mult sa ma intrebe daca vreau sa fim impreuna, sau sa imi spuna ca ma place.

| anonim_4396 a răspuns (pentru marina11):

Mai Marina, tu nu sti ca voi fetele va maturizati mai repede decat baietii? poate este timid si nu are curaj sa faca el primul pas, asa ca i-al mataluta de gat si trage-i un sarut pe buze si zi-i, ba ma chérie, je t'aime. Incercare moarte n-are, succes!

| marina11 explică (pentru anonim_4396):

Pff. de ar fi asa usor laughing. Sunt cu altcineva si nu vreau sa-l ranesc. si daca baiatul asta de care imi place acum nu ma place? il ranesc pentru nimic pe celalalt. sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru marina11):

Daca esti cu altcineva si va intelegeti bine nu stiu ce rost are sa te mai gandesti la celalalt, trebuie sa te hotarasti singura ce vrei sa faci in viata ca daca vei alerga dupa doi iepuri nu o sa-l prinzi nici pe-al treilea. Simt ca ai remuscari i ca iti dai sema ca ai gresit ar asta este, in dragoste totul se plateste