| alinusssshaa a întrebat:

Am o problema de cateva saptamani. Eu m-am intalnit cu niste prieteni vechi si acestia mai aveau pe unul langa ei care era destul de dragut si m-am indragostit de el. In timp, inca alte 2 fete au facut la fel pana cand una din ele a renuntat la el si am mai ramas eu si inca o fata. Cealalta fata avea mai multe avantaje, avea o prietena buna care putea sa ii faca lipeala cu tipul respectiv si pana la urma asa a facut. Aseara, i-a facut lipeala si l a intrebat daca vrea sa fie cu ea si el in scarba a zis "mda." de atunci nu stiu ce sa zic. eu i-am spus ca il plac si de cand ei sunt relativ impreuna el sta numai cu mine dar cele 2 fete care sunt bune prietene incearca sa ma desparta de el. Si pana la urma am si eu nevoie de niste sfaturi ce as putea sa fac in situatia asta, mie imi place de el de cand l am vazut dar si fata la fel.

3 răspunsuri:
| PersonajFictiv a răspuns:

La 12 ani nu ai parte de relatii, apuca-te de invatat tu, lasa baietii.

| gabriielaaa a răspuns:

Serios buna prietena adică încearcă sa te desparta, sa înteleg ca si el te place iar pe celelalte lea refuzat deci celelalte două fete ar trebui sa se dea la o parte atât timp cat el nu-i pasă de ele, cat despre prietenia voastre ce sa zici de dușmani când prietenii iti pun pedica si te înbrâncesc. Eu una zic că sunt doar cu numele prietene.

| alinusssshaa explică (pentru gabriielaaa):

Pai el intr-un fel s-a cuplat cu ea pentru beneficii nu pentru ca o place