| Lukasz a întrebat:

Astazi soara mea si cu mama au venit acasa, sora mea care abia acum 4 zile s-a nascut.
Insa mi se pare ca nu e veselie, cum trebuia sa fie, tatal meu nu e incantat cu ideea si e foarte suparat ( el nu a a vrut alt copil ) iar mama mea mi se pare, mhhm nu stiu, nici ea nu e prea incantata si asta ma face si pe mine trist. De ce nu sunt veseli? Sau se tem ca nu vor dormi noaptea din cauza ca sora mea va plange? Nu inteleg.

10 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Spune-le părinților tăi că tristețea lor nu-i va face fericiti, si că trebuie să fie fericiti.

| Ineys a răspuns:

Nu vreau sa te sperii, dar e posibil sa fi aparut ceva complicatii, poate tu nu stii chiar tot. Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca deja sunt obositi... Nu cred ca are acelasi program cu al parintilor tai. Si nu doar ca se tem ca nu vor dormi noaptea din cauza ei, ci cam asa se va si intampla sad. O sa dureze ceva ani pana cand se imbunatatesc lucrurile. Un copil e o grija foarte mare pentru orice parinte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa sunt unii oameni, ciudati, ce sa le faci? sad Nici macar nasterea unui copil se pare ca nu ii mai bucura pe unii, ca de alte lucruri nu mai zic. Of, of urate vremuri traim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca ar trebui sa vorbesti cu ei despre acest subiect, fiindca e familia ta, noi nu avem de unde sa stim de ce parintii tai nu sunt veseli.Tu ii cunosti cel mai bine, sau cel putin asa s-ar presupune, deci incearca sa gasesti singur o solutie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca este un copil nedorit sau poate ca pur si simplu nu s-au obisnuit cu ideea unui alt copil

| CdeMetal a răspuns:

E un copil nedorit.

| Stropdeploaie a răspuns:

Ce mserie are tatal tau?
E probabil ti se pare tie! Sigur parintii tai sunt bucurosi. probabil sunt doar ingandurati. nimic mai mult! Iar tu nu trebuie sa i copiezi. ci sa te bucuri ca ai o surioara! Sunt sigur ca o iubesti ca doar e surioara ta. abia nascuta! Deci fi Fericit!

| cevdet a răspuns:

Mama ta inca e foarte obosita dupa nastere. Si o asteapta zile si nopti grele. Crezi ca e usor? Tatal tau a ramas cu alte responsabilitati pe care inainte le rezolva mama. Asta il scoate din confortul lui. Sper, pentru binele tuturor, ca mama ta sau sora nu au avut complicatii, pe care parintii nu vor sa ti le spuna dar le ingreuneaza viata.

| Danielaalexia a răspuns:

Poate că încă nu s-au obișnuit, așteaptă să se obișnuiască și o să fie veseli și iubitori, te asigur