| andypop a întrebat:

cunosc o fata care e la aceeasi scoala ca si mine si nu am vorbit niciodata si e la fel de mare ca mine numai ca e la o alta sectie. As vrea sa.ma imprietenesc cu ea si nu stiu cum. As vrea sa stiu cum as sa vorbesc cu ea la inceput. In special pe facebook

1 răspuns:
| andra181988 a răspuns:

Vezi daca gasesti ceva ce ai in comun cu ea si intreab-o despre acel ceva care ii place, eventual ii cer ajutorul pe tema respectiva. La inceput te faci ca nu o cunosti si dupa cateva zile o intrebi daca nu cumva e la sectia X etc. Si gata, sunteti prieteni.