| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata din a 9-a eu fiind acum a 10-a. Problema e ca niciodata nu am vorbit cu ea. Ideea e ca as vrea sa astept vacanta si sa incerc pentru inceput sa ma imprietenesc cu ea. Insa cum as putea face asta? I-as putea scrie pe facebook dar ar fi destul de ciudat ca cineva sa iti scrie asa dintr-o data. E genul de fata fara "fițe" si alte chestii. Nu ii cunosc caracterul dar sunt genul de om care isi poate da seama foarte usor chiar fara sa cunosc persoana, ce fel de persoana este. As vrea prin vara pentru ca as mai slabi si eu. In prezent am 1, 85 si 85kg si nu prea ma simt comfortabil. Deci, ideea e cum as putea sa ma bag in seama cu ea? Idei? Si cum as putea fara sa vorbesc cu ea sau doar din priviri sa isi dea seama?
Multumesc.

4 răspunsuri:
| HeiSuntNati a răspuns:

Buna happy Sunt fata, si iti spun cum mi-ar placea mie sa fiu abordata. Incearca sa treci mai des pe la ea pe coridor, sa te observe. Daca vezi ca se uita la tine, sau dupa tine, da-i cateva like-uri pe facebook. Nu le face toate intr-o zi, nici macar intr-o saptamana. Daca te-a observat, si te-a placut, sigur o sa iti inapoieze like-urile. A da, sa nu dai 20 de like-uri la rand, 1-3 maxim, pentru ca e enervant. Daca iti inapoiaza like-urile, da-i un mesaj pe facebook. Nu comentarii! Alea sunt ciudata daca vin de la o persoana straina. Si daca o sa iti raspunda la mesaj, poti sa incepi sa o saluti si in realitate happy Bafta! Chiar sunt curioaza daca o sa iasa ceva big grin Vrei te rog sa ma ti la curent? Da-mi un mesaj, si poate te ajut mai mult pe facebook P.S si eu sunt a10 big grin

| SkyPilot a răspuns:

Eu as incerca in timpul scolii. O abordare pe fb in vacanta e mai dificila. Incepi sa o privesti in ochi, zambeste-i, incepi sa o saluti. Fa totul fara graba. Daca iti raspunde la salut, incearca sa intri in vorba cu ea, apoi sa o conduci acasa.
Ocupa-te de forma fizica concomitant, daca fata iti acorda atentie te va motiva. Obiectivul tau e sa pui muschi pe abdomen, spate, umeri si brate, nu sa slabesti. Slabitul devine un produs secundar.

| bogdan050 a răspuns (pentru SkyPilot):

Problema e ca liceul meu are o structura mai ciudata a orelor si nu prea o intalnesc. Dar o sa incerc. Mersi de sfat.

| Petrica1337 a răspuns:

In primul rand, nu conteaza kilogramele si inaltimea la o fata, atata timp cat ai ceva in cap.
In al doilea rand, nu vad ce poate fi rau in a incepe o conversatie pe internet, dar, avand in vedere ca fata e cu tine in liceu, poti merge la ea in clasa sa vobesti cu ea, sa va imprieteniti, alte chestii...
Nu astepta pana la vara, ca sigurat, are planuri.
Bafta!