| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Eu in prezent am o relatie la distanta, o distanta nu foarte mare as putea spune (150 km) dar totusi tin sa va intreb aici căci am nevoie de ajutor. Eu impreuna cu ea suntem crestini, am ales sa ne punem intr-o relatie si deja avem aproape 2 luni, dar recunosc eu ca baiat nu ma simt enorm de confortabil ca si relatie la distanta (dar o iubesc enorm de mult si nu vreau sa o pierd) dupa cum imi promite, ma iubeste si imi scrie, nici ea nu vrea asta, dar eu am devenit si putin gelos in ultima vreme. Poate din cauza distantei, dar nu stiu ce as putea face! Va rog, din suflet ajutati-ma cu un sfat prietenesc dau funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Face misto de tine! Vrea sa spuna ca iubita ta are pe altul acolo, si tu pe alta aici. Glume de santier.

9 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Tu ceri un sfat, deși știi dinainte că nu-l vei primi. Dar, ți-l dăm și noi ca să fie dat. Nu mai căuta iubiri pe relațiile de socializare. Caută-le în anturajul tău; sau în orașul în care locuiești.

| Catrice a răspuns:

Minte,are pe altul.

| Frank51 a răspuns:

Într-o relație la distanță toți 4 sunt fericiți.

| benybiro112 a răspuns (pentru Frank51):

La ce te referi mai exact? imi poti spune?

| Frank51 a răspuns (pentru benybiro112):

Că nu merg bine. Logic că unii reușesc într-un final să fie împreună, însă statistic vorbind, nu sunt ce trebuie.

Și eu am avut câteva relații la distanță, vreo 3, toate 3 m-au lăsat pentru că "sunt prea bun și merit pe cineva mai ok".

Așa va suna și la tine.

| benybiro112 a răspuns (pentru Frank51):

Eh, daca am de trecut prin asa ceva, asta e! eu merg pe incredere

| anonim_4396 explică (pentru benybiro112):

Face misto de tine! Vrea sa spuna ca iubita ta are pe altul acolo, si tu pe alta aici. Glume de santier.

| johnnny123 a răspuns:

Este tot fata aia care voia să se facă stewardesă și tu nu erai de acord?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frate dar esti simp rau de tot, ai pus doua posturi cu acelasi subiect in 10 minute. Calmeaza-te, ti-am scris si in postul anterior, poate ea este fata buna si chiar te iubeste. Asat e nu ai ce sa faci, nu te poate ajuta nimeni. Daca zici ca esti crestin, roaga-te la Domnul Isus ca sa iti lumineze mintea.

| LoveDomGirl a răspuns:

Părerea mea e ca depinde in ce punct al vieții sunteți fiecare dintre voi. Dacă tu nu te simți confortabil cu relația la distanță, și ai început sa ai episoade de gelozie ar trebui sa încerci sa ii spui și ei treaba asta, sa vedeti dacă găsiți o rezolvare pentru situația voastră. Ce pot sa îți zic sigur, e ca episoadele acestea de gelozie nu o sa treacă de la sine, și o relatie de 2 luni, nu pot sa zic ca are "fundația" clădită, pentru a face asta e nevoie de timp, și pentru a vedea dacă "fundația" rezista aveți nevoie de comunicare pentru a putea continua, și dacă chiar va iubiți reciproc, aveți nevoie sa puteți sa vorbiți cât mai deschis. Multa bafta pentru a clădi relația cărămida cu cărămida.