| BogdanCosmin a întrebat:

Salut Tpu.Sa incep cu inceputul :).
Azi noapte, pe 18.01. 2013, l-am visat pe unchiul meu,ca ma urmarea peste tot,si cand eu fugeam,fugea si el dupa mine.
Era zapada mare,si se vedeau obiecte si tot felul de chestii prin zapada,iar cand unchiul meu disparea, ma uitam dupa lucrurile alea in zapada, si disparea 1 sau 2 sau li se muta locul fara sa fie atinse. Dupa o serie lunga de alergaturi (de frica),am aflat de fapt ca el ma vroia langa el :-ss, si cand am auzit, am inceput sa plang.Am traversat o strada,si m-am intalnit cu un fost vecin,care m-a intrebat de ce plang, si i-am povestit totul, iar dupa el m-a dus intr-o cafenea ...sau ce o fi fost,iar cand am iesit,mi-a spus asa:"Vrei sa ne intoarcem si sa alergi si cu mine?",si i-am zis:"Nuuuuuu,nu,ca dupa ma ia",si,de frica am fugit iar.
M-am intalnit cu fratele meu,si a aflat si el de ce ma temeam eu,iar cand l-am vazut pe unchiul meu,venind spre mine,am luat repede la fuga dupa un Maxi-taxi,care speram ca e biletul meu de plecare,si de a scapa de tot.
Am ajuns la destinatia dorita,si m-au vazut parintii,si erau mirati,de ce plangeam non-stop,si le-am povestit tot.
Cand sa ne ducem acasa,nu mergea deschisa usa,asa ca ne-am plimbat pe afara,caci nu aveam nici macar un ban la noi.
In timp ce ne plimbam,am vazut prin zapada,un om mort,cu degetele verzi,si capul ii era acoperit de zapada.
Langa el,erau niste cotlete >:" (Nu ale mortului),si le-am gatit, ca pe un gratar :D. In timp ce mancam, tatal meu a primit 8 mesaje la care scria ca era de la un singur destinatar, adica "Necunoscut". Cand s-a uitat erau niste nume, dar nu le-am tinut minte pe toate...sa va zic cateva din ele:"Saw" :-ss care zicea ca o sa ne omoare pe toti:-),Mortul acela care era cu degetele verzi :-ss,care zicea sa il apucam de mana, dar nu am facut asta :)), Si mai erau inca 6.Cand am vazut ca vine iarasi unchiul acela dupa mine,am fugit toti spre casa,sperand ca de data asta se deschide,asa ca tatal meu,a incercat clanta,si a mers :|,iar cand am intrat in casa,am incuiat repede usa.
Am stat la vorba,ne-am povestit ce s-a intamplat in ziua aceea,si dupa ne-am culcat. Dimineata cand m-am trezit, am vazut telefonul meu care era la incarcat, si m-am gandit sa vad cat e ceasul.Cand m-am uitat,era poza schimbata la el, si era unchiul meu care se uita fix in ochii mei. Atunci i-am spus tatalui meu, si nu am mai intrat in camera aceea.Cand am intrat pe internet, am dat un search pe www.Google.ro,si orice scriam, numai mesaje de la unchiul meu gaseam.Cand am citit unul,a spus asa:"Salut,ai grija de tine,ca te voi lua aici la mine,si il voi suna si pe tatal tau,si pe tine in special,din lumea celor morti etc" prin nu stiu ce retea :-? (Nu Orange,cosmote,Vodafone,frog),ci o retea ceva mai ciudata.
Cand am citit asta,m-am speriat rau de tot,si cand m-am trezit din somn,ma uitam in jur, fara sa ma opresc.

Ce ar insemna acest vis? Fara raspunsuri de genul :"O sa mori", sau tot felul de batjocuri.Rog raspunsuri sincere.

Funda.

Răspuns Câştigător
| Teq1543 a răspuns:

Serios? Se uită la filme nepotrivite? Cu ce îl puteți ajuta prin asta?!
Stai liniștit, am trecut și eu prin asta! Eu am avut "coșmaruri" cu bunicul meu spunându-mi că o să mă ia la el, iar până atunci să rămân o fată cuminte...etc.
Visul acesta ciudat l-am avut non-stop timp de 2 săptămâni.I-am povestit mamei totul, iar ea mi-a spus că înseamnă că bunicul mă iubește și are grijă de mine de acolo de sus, iar apoi mi-a spus că tot ce vrea el de la mine e să fiu fericită.Mi s-a întâmplat acum 1 an sau 2.
Nu îți face griji, nu se va întâmpla nimic! Gândește-te la o întâmplare veselă petrecută cu unchiul tău sau mai bine distrează-te cu prietenii, fă ceva care te face să uiți de acel vis ciudat! Le poți spune părinților tăi despre acel vis, dacă vrei! Sper că te-am ajutat! happy

| BogdanCosmin explică (pentru Teq1543):

Mersi frumos.tongue

| Teq1543 a răspuns (pentru BogdanCosmin):

Cu plăcere!

7 răspunsuri:
| xBya a răspuns:

Inseamna ca te uiti la filme la care n`ar trebui.

| EaEmma a răspuns:

Http://www.visele.ro/...asta te poate ajuta

| maly777maly a răspuns:

Buna am citit pe un site de vise k daca cineva te cheama la el in acel vis si u ii raspunzi atunci acel vis iti prevesteste un viitor bun dar daca u nu reusesti sa-i raspunzi atunci acel vis ati prevesteste vesti neplacute...stiu ca e mult prea tarziu pentru imi mai putea da funda dar cred si sper ca am putut sa-ti fiu de folos.a si vreau sa te mai intreb ceva. unchiul tau era cumva mort?

| BogdanCosmin explică (pentru maly777maly):

In vis? ...In vis, era ca si cum, ma urmarea peste tot, si tot vroia sa ma prinda, sa ma ia la el...In realitate, da e mort.

| CristinaDelia99 a răspuns:

Pai nu toate visele sunt realitate! Data viitoare cand te culci incearca sa stai cu fata la geam si dimineata uiti tot! Am visat si ciudatenii dar nu s-a intamplat nimic! Sper ca te-am ajutat... Fundita:*?