| MiSSyoUNow a întrebat:

In primul rand tin sa va spun ca ma mai cert cu tatal meu din cand in cand. Am visat ca eram la piata cu el si cu alta persoana si iar ne certaseram, din cauza acelei persoane. Dupaia nu stiu ce sa intamplat o perioada, dar imi amintesc continuarea : mergeam spre casa si ajunseseram noi foarte aproape de casa, cunosc locul in realitate, cand un barbat avea un cutit si vroia sa omoare o persoana, iar tata s-a bagat si i-a spus " Tu ucizi / omori? " sau " Tocmai tu ucizi / omori? ", nu mai imi aduc aminte bine. Stiu ca si tata avea un cutit in mana si a sarit la bataie. Eu am fugit si m-am intalnit cu o femeie si am rugat-o sa imi imprumute telefonul. Acea femeie avea o punga cu multe cutite. I-am explicat si mi-a dat telefonul sa sun la politie. Dupaia eu incercam sa vad ce se intampla acolo dar aveam in fata un boschete. Pana la urma am vazut ca criminalul se apleca, deci presupun ca la omorat pe tata. Dupa aia mi s-a parut ca criminalul m-a vazut si am fugit cu acea femeie, care era mai speriata decat mine, la ea acasa si am intrat si eu. Si de aici m-am trezit. Va rog, explicati-mi visul!

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Problemele din timpul zilei pot aparea si in vise. Daca tu te certi cu tatal tau nu e de mirare ca poti visa lucruri urate legat de el, dar nu uita asta sunt doar vise.
Daca relatie intra tine si tatal tau se va imbunatati, nu veti mai certa, vei fi si tu mai linistit / linistita si atunci vor dispare si aceste vise.

3 răspunsuri:
| WhatMeanLove a răspuns:

De-ti vei visa tatal, viu sau mort, bucurie si noroc inseamna
- visul acesta prevesteste totodata si sanatate.

| 010123 a răspuns:

Inseamna ca trebuie sa dai pomana pentru bunicii din partea tatalui/sau stramosii morti. Daca se mai repeta intreaba un psiholog( fara suparare)!

| MiSSyoUNow explică (pentru 010123):

Adica am eu o problema?