| Lov3Y0U a întrebat:

Un amic de-al prietenei mele i-a zis "la multi ani" iubirei mele si i-a pus si inimioara.
Ea i-a raspuns si la final i-a pus si ea inimioara.
Eu sunt mai gelos de fel si mai posesiv si ma cam deranjeaza faza aceasta sa puna inimioara baietilor, chiar daca sunt prieteni buni.
Si i-am spus ca ma deranjeaza si a zis ca nu o sa mai puna inimioare ...cred ca asta e a 3-a sau a 4-a oara cand ii spun si ea imi spune ca nu o sa mai puna...
Adica eu o iubesc mult si o iert mereu...din orice face si nu stiu daca fac bine ceea ce fac.
Dar nici sa renunt la ea nu vreau, fiind ca o iubesc prea mult.
Vreau putin ajutor sa vad daca eu gandesc aiurea...si sa stiu daca am de ce sa ma supar.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| OMFGConrad a răspuns:

Ești plin de insecurități de ești așa gelos, prietene! Da, gândești aiurea și nu o să ducă nicăieri gândirea asta. Te sfătuiesc să te mai uiți în oglindă și să te dezvolți.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Relatia ta e sortita esecului,demonstrezi ca ai o gramada de frici si ca esti posesiv,fetelelor nu le plac genul asta de baieti,pana va da peste un badboy te va lasa si pe buna dreptate, are si ea o viata care e faza fata aia nu isi apartine, nu inseamna ca daca e in relatie cu ea isi apartine viata, nu e sclava ta, lasa basmele astea cu monogamie, omul este poligam ca doar nu o sa muriti impreuna

| T0T a răspuns:

Dacă nu îți convine renunți, simplu, altceva nu ai ce să faci dacă nu înțelege.

| cristimihailov a răspuns:

Gelozia e o boala grea. La fel si posesiunea. Se duc undeva in adancurile tale ca fiinta, incredere in tine, raport cu lumea exterioara si tot asa.

Incearca sa o tratezi acum decat mai tarziu.

| Daniel9988 a răspuns:

Inimioarele inseamna simpatie, doar atat.Si eu mai trimit pe la colege chiar, de ziua lor.Si sotia mea, la fel.Adica atata timp cat nu te inseala, nu ai de ce sa fii gelos.E un simplu emoticon.Plus ca atata vreme cat nu esti sotul ei, ea e libera sa faca tot ceea ce vrea, fara sa te intrebe pe tine.

| Lov3Y0U explică (pentru Daniel9988):

Nu cred ca ție îți convenea ca soția ta sa îți faca asa înainte sa va căsătoriți!

| Andreeauta a răspuns:

Doamne ferește! E normal sa fi gelos, dat de la o inimioara?