| Patrick20061997 a întrebat:

Salut TPU, vi se pare normal o mama a 3 copii văduvă de 4 ani sa își refacă viata o femeie la 70 la ani cu unul de 51 ani... sa își blesteme copiii și să îi dea la politie?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De acord cu refacerea vietii. Dar cu restul, nu.

| Simpatic a răspuns:

Cumva mi se pare corect faptul ca si-a refacut viata, nu am cum sa judec asta, ce nu mi se pare corect este faptul ca nu-si iubeste copii!
nu inteleg insa un barbat de 51 de ani ce vede la o femeie de 70... dar avem dreptul sa judecam alegerile!
din cele ce spui aceasta femeie are probleme psihice, niciun om intreg la cap nu-si da copiii la politie, atata timp cat copii sunt oameni linistiti si normali psihic!

| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu?
Legal si religios are voie sa-si refaca viata, fiindca totul merge pana la decesul omului si deja au trecut 4 ani de jelit, deci are tot dreptul legal si religios sa-si caute pe altcineva, langa care sa-si petreaca batranetea!

Cu blestematul este alta poveste, dar acolo nu-s tim amanunte, d eci nu ne bagam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu le semenii lor. Sa nu le ei explul.Sa nu-i urmezi.Sa nu le făptuiești faptele lor și copiilor tăi sau altor oamenii nevinovați. Nu cere omului fără frică de Dumnezeu ce nu poate fi cu Adevărat și ce nu poate avea în sufletul și inima sa cu Adevărat. Dacă îți stă în putință iartăi Nu știe ce face. Nu-i Dușmâni nu le purta ură nu le purta răutate nu-i judeca. Ei nu știu ce fac dacă ari ști n-au fi făcut-o nu-i judeca in niciuna fel pe nici unul singur dintre ei și de ar fi știu păcatul faptei iartâi nu-i judecă nu-i Dușmâni iartâi pe toți.

| Miruna333 a răspuns:

Sa isi refaca viata, are tot dreptul happy De blestemat, nici nu se pune problema, foarte urat din partea unei,, mame'', iar de dat la politie, nu stiu vreun detaliu cat sa imi pot da cu parerea

| KovacsB a răspuns:

Tare baba.

| Justasimplequestion a răspuns:

Nu trebuia sa mai astepte ca e prea tanara, pe la 120 de ani sa si refaca viata