| Începătorul988 a întrebat:

Urmeaza sa ma mut cu prietena mea, si am gasit un apartament de inchiriat pana in bugetul nostru. Acesta este cam mic, de unde pot cumpara mobila pentru camere extrem de mici? Doar sa va faceti idee, daca intra o persoana in bucatarie a doua numai are loc. Camerele au 6pasi lungime si 5latime(pasi normali).
Este o idee buna acele paturi rabatabile? De unde pot lua unele mai ieftine?

Răspuns Câştigător
| BlueDark a răspuns:

Eu de pe Emag mi-am luat o canapea extensibila la 1500 de lei...Erau si mai ieftine, dar am zis ca merita.
Mai e Dedeman... Poti incerca si acolo, sau pe site-ul lor.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ikea are preturi bune. Mai bine cautai o garsoniera

| Începătorul988 explică (pentru mgtow):

Nu am gasit intr-o zona decenta.

Bula
| Bula a răspuns:

Poti cumpara si folosi 2 saltele groase de o persoana sau una de 2 persoane.
https://www.emag.ro/......DTFMZ7BBM/
Sunt usoare si la nevoie se pot stoca vertical, pe muchie, mai ales pe timp de zi, astfel ramane si loc in camera.
Masa din camera poate fi una de birou, pentru calculator. Deasupra se poate pune un televizor-monitor cu diagonala mai mica (in jur de 50-60cm), care se poate folosi atat ca TV, cat si ca monitor pentru un calculator (care incape in locasul de desubtul mesei de birou).
Mai ramane loc si de un dulap pentru haine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa va luati pat. Luati o saltea si o puneti pe jos, o amenajati dragut si gata. Asa dorm asiaticii si mi se pare super.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice ai face, fugi de jysk.
Pe eMAG gasesti mult mai usor ce vrei dupa criteriile de cautare, si te iei si dupa review-uri.
In rest, pe siteurile de mobila abia de gasesti un review amarat.
Doar cu ikea merita sa mergi la sigur.
Si eu iti recomand tot o canapea extensibila. E cea mai practica solutie.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce sa fuga? Unele produse daca le prinzi la oferta mai ales isi merita banii cu virf si indesat. De exemplu saltelele din seria Gold.

| BlueDark a răspuns:

Canapelele extensibile suna ok...

| Începătorul988 explică (pentru BlueDark):

Un link de unde pot cumpara una decenta?

| BlueDark a răspuns (pentru Începătorul988):

Eu de pe Emag mi-am luat o canapea extensibila la 1500 de lei...Erau si mai ieftine, dar am zis ca merita.
Mai e Dedeman... Poti incerca si acolo, sau pe site-ul lor.

| Anon31241212 a răspuns:

Dedeman sau jysk

| Diana4you97 a răspuns:

Încearcă prima dată la marile magazine, Dedeman, Ikea, etc. Dacă nu găsești, caută un atelier prin apropiere pentru mobilă la comandă.

| Începătorul988 explică (pentru Diana4you97):

Am cautat la Dedeman si BricoDepot, fiind cele mai mari magazine din oras de asa ceva. Am gasit doar paturi mari, daca pun un pat d'ala raman fara loc in camera. Mai ales ca vrea si comoda pe care o sa vina televizor, care cred ca intra la fix...

| alina2k18 a răspuns (pentru Începătorul988):

Pai un pat matrimonial ok e de 140x180 dar nu prea se gasesc... poti face la comanda in schimb, treaba e sa gasesti si saltea compatibila dupa ca daca iti faci pat 135x175 e greu cu salteaua dupa.
Eu in locul tau as lua o canapea extensibila, sunt unele chiar dragute si comfortabile pentru somn.