| wanted1 a întrebat:

Salut
Vorbesc cu o fata de mai mult timp. O cunosc prin cineva.
Maine merg sa ma intalnesc cu ea pentru prima data. Imi puteti da idee de un cadou frumos?

11 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Nu-i lua nimic.Crede-ma ca nu se mai apreciaza gestul si mai rau il interpreteaza ca disperat sau altele.La prima intalnire mergeti amandoi ca sa va cunoasteti (de aceea se numeste prima intalnire) nu ca sa va faceti cadouri.Partea aia vine mai tarziu daca merge relatia.

| AliGab a răspuns:

O floare de sezon, Un buchet de ghiocei, un trandafir (alb la prima intalnire), o ciocolata ambalata dragut sau o cutie de bomboane (doar daca fata nu-i plinuta) etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sacoşă cu alimente. Acum cu sărăcia asta lumea se bucură să primească ceva de-ale mâncării. Vezi, mergi şi tu prin piaţă şi te orientezi: cartofi, ceapă, nişte telemea de oaie...Să vezi ce-o să se bucure. Florile nu ţin de foame.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flori, ciocolata, și poate ieșiți undeva

| Victoria18 a răspuns:

Cred ca pentru prima intalnire ar fi recomandat un buchet de trandafiri rosii si o cutie de ciocolata. Simplu, rafinat dar sa stii ca o sa creeze o impresie buna.

| Nevroza a răspuns:

De ce sa ii cumperi cadou de la prima intalnire? Mai intai, propune-i o intalnire intr-un parc sau plimbati-va. Nu are rost sa investesi, daca nu iti place de ea sau invers? Incercati sa va cunoasteti mai bine si de abia, la a 2 intalnire daca merita, poti sa ii cumperi un buchet de flori... Tine minte, cum o educi, asa o ai. Nu investi bani la inceput ca se invata happy. Bafta!

| AliTheo18 a răspuns:

Daca chiar vrei tu sa arati ca esti un finut, un dragut si ca iti place de ea, poti sa ii iei un trandafir. Sau daca nu, i-ai o ciocolata mare si mancati amandoi, e foarte draguta ideea, parerea mea, mie mi-a luat cineva si a fost foarte dragut. Daca stii ca ii place ciocolata, si asa nu o sa se simta nici mai nasol ca ii dai trandafir, ia-i asta.

Răspuns utilizator avertizat
| LilPeep a răspuns:

Da,bani,cel mai bun cadou

| Briosacuafine a răspuns:

Un simplu trandafir rosu. E un gest frumos mai ales ca va intalniti doar pentru prima data.

| miadreamnew a răspuns:

Pai sunt sigura ca un trandafir alaturi de o cutie de bomboane fondante si un biletel pe care sa scrie un mesaj semnificativ din ziua in, care v-ati cunoscut + cat de mult inseamna pentru tine happy