| vreausaslabesc a întrebat:

Salutare TPU,
Maine ma intalnesc pentru prima data cu o fata,ne-am cunoscut pe facebook, si mie imi place de ea si ei de mine.....cum sa ma comport? Sa-i cumpar un cadou? dau funda la un raspuns mai dezvoltat. Multumesc!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îi poți oferi o floare, o scoți la o cofetărie și alege subiecte vesele, fără tentă sexuală.
Succes!
Pa, pa.

| laurentiu80 a răspuns:

Un cadou nu.dar un buchet de flori da! Si o iesire la o pizza..cred ca e suficient.

| NotToday a răspuns:

Daca tot vrei sa ii cumperi ceva, o floare ar fi ok (trandafir de preferat). Eu zic sa iesiti la plimbare, intr-o zona cat mai retrasa. Legat de comportament, ar trebui sa fii tu insuti, sa fii relaxat, sa mentii conversatia activa punand intrebari care sa inceapa cu "cand?","cum?" "de ce?", sa ii mai povestesti ceva intamplari din viata ta, sa vorbesti despre pasiunile tale. Stim toti ca fetele adora sa vorbeasca, important e sa o asculti. Si, evident, cate un compliment, nu strica niciodata.

| Ionut_Alex_1989 a răspuns:

Pai hai sa dezvoltam putin. Unu la mana, ar trebui sa ii cumperi un prezervativ si un buchet de flori. Dar sa fi sigur ca prezervativul e de firma, de preferat durex sau love plus. Prezervativul nu i-l dai sigilat, il desafaci si faci o vaza din el in care pui florile laughing poti sa ii cumperi niste basini ale porcului..sunt frumoase si miros super bine. Sa nu mai zic ca au culoarea soarelui, ceea ce e foarte romantic. laughing Funda te rog!

| mrsbllack a răspuns:

Nu ii lua cadou... cadou cumpara-i cand o sa faceti o luna, doua, etc...
daca chiar vrei cumpara-i un trandafir. e mult mai ok.
cat despre intalnire, fii tu insati, lasa totul sa decurga de la sine, o sa fie normal sa ai emotii, dar o sa fie ok. discuta mult cu ea, mergeti intr-un loc mai retras, mentine conversatia si nu o lasa doar pe ea sa vorbeasca :*