| anonim_4396 a întrebat:

Vouă vi se pare un lucru egoist dacă îmi doresc ca părinții mei sa divorțeze?

11 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Nu, dar nu mi se pare normal sa te bagi intre ei.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Si de ce sa divorteze? Degeaba? Pur si simplu?
Daca au un motiv bine intemeiat, da! Nu ai dat nici macar un detaliu. De cele mai multe ori e mai bun un divort decat o viata in chin si suferinta!

| Floris83 a răspuns:

E aiurea, eu aș suferi!

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
După părerea mea dacă părinţii tăi se înţeleg bine şi sunt fericiţi împreună iar tu îţi doreşti să divorţeze este un lucru cam egoist, dar în cazul în care se ceartă mereu sau au alte motive e normal să îţi doreşti asta.
Dacă e pentru liniştea ta psihică şi sufletească, atunci se înţelege dorinţa.

| Urzi23 a răspuns:

Eu zic sa te potolesti vad ca nu ai mai folosit de mult alifia de limbrici si te maninca in,,,,,, cam al naibii de greu sa ramii doar cu un parinte, este ca o caruta trasa de un amarit de cal. daca unul din ei este aiurea cu drumul si face,,,,,,, este bine sa faci pe naiba in 4 sa aduci linistea si pacea cu divortul se alege praful.

| RazvanHDd a răspuns:

Daca este in interesul tau esti un pic cam egoist dar daca ascestia se cearta des sau nu se inteleg este un pic cam normal...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu inteleg de ce iti doresti asta, poate ca nu realizezi ce va urma. Daca ai face vreo precizare a motivului, poate am intelege.Numai bine.

| Larisssaa a răspuns:

Scuze ca iti spun I don't want to see esti un picut cam egoista ( un pic) pentu daca iei doi se iubesc tu de ce sa intervi scuze ca tiam supus

| Fuego a răspuns:

Da

| Omniscient a răspuns:

Eu zic ca ai regreta pe urma daca ar divorta si ca nu vezi gravitatea problemei.ce ar fi trebuit tu sa intrebi este "cum pot sa-mi salvez familia?" sau ceva de genul asta.rar se intampla ca divortul sa fie ceva benefic(un parinte e abuziv sau pur si simplu dauneaza familiei)

| SweetMaryana a răspuns:

Daca este spre binele vostru.