| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema... Imi place de o fata, dar nu stiu cum sa ii spun. Nu pot direct pentru ca sunt foarte timid... Mentionez ca ne vedem rar, aproape deloc asta pentru ca programul scolii este diferit, dar si penteu ca nu ne cautam(nu o caut). Nu gasesc nici subiecte comune, nu stiu ce as putea vorbi cu ea si cum sa o fac sa afle ca o plac. Am putea sa ne vedem mai des sau sa vorbim pe retele de socializare. Amandoi stim lucruri generale unul despre altul, varsta, clasa, nume... Ajutor, va rog.

7 răspunsuri:
| AntoniSoulesOne a răspuns:

Primul pas: cunoaste-o mai bine, apropie.te de ea. fa-o sa aiba incredere in tine arata-i ca se poate baza pe tine. apoi fata va apela la tine singura si te va cauta ea. spune-i cuvinte frumoase, sustine-o mereu cu argumente gluemte sau serioase. nu strica nici unul nici altul. va incepe sa vada in tine ceva ce vrea cu adevarat si ii va place de tine. si mult succes dupa. tine numai de tine. tu trebuie sa fi tu insuti cand cuceresti o fata.

| fabyy1998 a răspuns:

Salut, in primul rand trebuie sa relationati, cauta subiecte de vorbit cu ea fie ele si banale, petrece timp cu ea da nu o da sa fii "ursuletul ei " sa ii faci toate mofturile, afla daca si ea simte ceva pentru. tine si daca da spune`i in fata tot ce simti pentru ea nu ai nimic de pierdut
Iti las un link de la un video care te poate ajuta

https://www.youtube.com/watch?v=M7qtS5S4N-U

arunca un ochi peste videoclipurile lui te ajuta mult bafta

| fabyy1998 a răspuns:

Nu apela la tertipuri gen " buna frumoas`o ce faci" sau vrajeli din astea ca dai gresi din start (iti spun din experienta), nu o suna cu numar privat (cum zice cineva pe aici) ca nu rezolvi nimic poate intelege altceva, fii sincer, fi tu insuti cu ea

| Gabi7709124 a răspuns:

Frate,sa fiu sincer si eu am patit la fe si nu am vorbit cu ea, acum as vorbi, dar ea are iubit. Eu iti zic sa nu mai fi timid...sa nu faci prostia care am facut-o si eu.Pana la urma daca iti spune ca nu te place atunci sti si tu daca te mai consumi pentru ea sau nu!

| aandreea1993 a răspuns:

Ce zici daca incerci intai sa poti discutii normale cu ea si mai apoi treptat treptat dupa ce va mai cunoasteti o intrebi daca vrea sa fie prietena ta happy Crede-ma, e cea mai buna metoda

| Andrei1869 a răspuns:

Ai putea sa te ajuti de un prieten comun sa afle daca ea te place... ai putea pune pe cineva sa o intrebe in asa fel incat sa nu observe. dar daca vrei sa o intrebi tu, iti sfatuiesc s-a vorbiti mai mult si intrebarea sa eu pui cand este intro stare mai fericita. fa-o repede ca daca nu gaseste pe altul xD

| Anonym7788 a răspuns:

Trebuie sa o suni cu nr privat sa-i zici ca are un admirator secret care nu are numele de *numele tau*. Daca nu merge fa asa: https://www.youtube.com/watch?v=JFvOjbhGmfc