| anonim_4396 a întrebat:

Revin cu cea mai veche problema din toate timpurile, cum ii spun ca o plac? Ne vedem rar, nu comunicam pentru ca ea nu stie ce simt eu, iar eu sunt prea timid sa ii pot spune. Nu gasesc subiecte comune, am tot incercat sa ma bag in seama cu ea, dar discutiile au fost scurte din lipsa de subiecte. Ce pot sa fac, chiar imi place si doresc sa afle, dar nu stiu cum sa ii spun... Dau funda pentru cea mai buna solutie.

7 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Invit-o sa va tavaliti la strand, ca oricum a venit vara acum. Spune-i ca te pricepi sa faci niste clatite grozave.

| MissADEEL a răspuns:

In primul rand, pot spune ca s-ar putea, din start, sa nu mearga relatia. Daca nu sunteti pe aceeasi lungime de unda, daca nu aveti deja subiecte/pasiuni comune despre care puteti vorbi, atunci e sortita esecului.
Ca un sfat despre ce ati putea sa discutati, pot spune sa cauti ceva ce faceti amandoi. De exemplu, doua persoane care fac meditatii impreuna, ar putea vorbi despre cum preda profa, despre materia respectiva in sine, despre cum i se pare ei ca e la meditatii etc.
Acum, cum ii spui ca o placi? Nu ii spui nimic. Ii faci complimente des, mai mult bazate pe aspectul fizic, faci aluzii, subtilitati, glume cum ca o placi. In mod normal, ar trebui sa isi dea seama singura, dar urmareste-i reactiile si vezi daca vrea si ea ceva. Daca nu, o lasi balta, nu stai milog dupa ea. Daca, dupa raspunsurile ei, pare sa fie o reciprocitate, atunci cu atat mai bine. big grin
Succes. Hai ca poti.

| numesiprenume0 a răspuns:

Cum ii spun ca o plac pe retele de socializare? Dar nu as dori sa fie direct... Sa isi dea seama din discutie ca o plac, dar nu avem subiecte comune Față în față nu am curaj...

| Paulystar a răspuns:

Fii mai curajos happy ai grija sa fiti singuri si poti sa-i spui:
-Stii ca te plac?!
(Ea) -Nu.
-Pai ce parere ai?
(Ea) -... (Da ori nu te place sau spune super ori ok, poate spune nu ii pasa, daca e ceva negativ tu spui.)
-Ok. Pentru ca era o farsa! Am vazut ieri farsa asta si am vrut sa incerc! Nu lua in serios!
Daca e ceva pozitiv atunci spui ok si te legi cu ceva gen ce a mai facut etc. Gasesti tu ceva, dar nu uita, curaj happy in viata nu vine nimic fara curaj!winking

| WaterDrop a răspuns (pentru Paulystar):

Buna Pauly, sunt rus si te plac! Vrei sa locuim impreuna in acelasi bloc?

| Paulystar a răspuns:

WaterDrop, eu nu locuiesc in Rusia happy sunt din Moldova.

| Paulystar a răspuns:

Desi ar fi o buna varianta de spus ca o placi happy ar putea fi incercata.