| numesiprenume0 a întrebat:

Sunt adolescent si pot spune cu regret ca nu am avut o relatie pana acum. As dori sa imi fac una, dar nu stiu cum sa incep. Ideea este ca imi place de o fata si nu stiu cum sa ii spun. Invatam la acelasi liceu, in clase diferite dar in acelasi an, stim cum ne cheama(ne cunoastem cat de cat, lucruri generale), suntem amici pe Facebook, dar nu prea comunicam.Nu as dori față în față pentru ca sunt timid. As incepe prin retele de socializare(Facebook). Vreau sa spun ca eu si ea ne stim cat de cat, dar nu foarte bine. Cum as putea sa ii dau de inteles ca o plac? Dau funda. Va rog, m-ati ajuta foarte mult.

1 răspuns:
| GdX a răspuns:

Am inteles din prima ca va stiti cat de cat. Nu trebuie sa repeti. Bun...si ce vrei tu? O relatie ca e cool si ai relatii pentru ca esti adolescent? Sau iti place de o timpa si nu stii cum sa o abordezi. Ai total doua idei diferite. In fine. Cu prima, las-o balta. Cu a doua o poti rezolva doar daca esti barbat si ai cojones. O femeie nu se agata pe internet. Trebuie sa fie dialog fata in fata. Trebuie sa ii placa cum vorbesti, cum te comporti si cum raspunzi la anumiti stimuli. Fii barbat si scoate fata in oras. Da cu scosul in oras o poti intreba pe Facebook.