| MaximSpeed a întrebat:

Salutare,m-am certat aseara cu prietena mea si intr-o criza de nervi i-am zis ca isi bate joc de mine si acum nu vrea sa ma ierte pentru asta, i-am zis ca imi pare rau si ca am spus-o doar la nervi dar a spus ca nu poate sa ma ierte.Ce sa ii spun sa o inpac?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da-i timp, nu poti ierta ceva ce te-a ranit rau peste noapte. Spune-i ca regreti, ca iti ceri iertare (nu scuze) si ca ii dai timp sa te ierte. Te va cauta ea cand ii va trece. Durata depinde de cat de mult a durut-o si de cat de iertatoare este. Poate dura 2-3 zile sau 2-3 luni.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mă mir că nu ai pocnit o, că la nervi si la beție oamenii sunt nebuni, ce ai avut de te ai enervat si i ai reprosat ca i si bate joc de tine? Tu crezi ca fata aia e robot? Crezi ca e programată sa te ierte si sa se intoarca la tine de cate ori gresesti tu față de ea? Nu, fata aceea este un om cu sentimente, o dor cuvintele tale, ai rănit o, ce vrei acum? Tu ai acumulat in tine frustrări, nervi, si te ai descarcat pe ea cind te a enervat, i ai zis intr un acces de furie tot ceea ce ai tinut in tine luni de zile, dar ai procedat greșit, deoarece fata nu este dispusă să te ierte, acum ce faci? este un proverb Românesc pe care tu l ai uitat, gura bate fundul, dar acum e tirziu sa te ierte, ce vârstă are fata? dar tu? mersi.

| MaximSpeed explică (pentru CristiDinBucuresti):

18 eu si 17 ea

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru MaximSpeed):

Mergi mîine la ea cu un buchet de flori, o cutie cu bomboane de ciocolată, si roagă o sa te ierte, dar fii atent pe viitor, nu i ti mai descarca nervii pe ea, ca saraca ce vină are ca esti tu nervos, descarca ti nervii altfel, ca asa nu o sa faci nimic, te iartă acum, dar daca tu continui sa o jignesti sau sa te certi cu ea ce sa ti facă? Se satură si gata o pierzi, asta daca nu cumva ai pierdut o deja, că fata e categorică, nu te iartă. Succes la împăcare.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Realizezi ca aveai dreptate, dar esti prea las sa o mai recunosti acum si vrei sa o dai intoarsa ca la Ploiesti,

| kandaraki a răspuns:

In primult rand da-i pace azi, nu o suna, nu ii scrie, las-o sa se calmeze, poate chiar 2 zile, dupa aia iei un buchet de flori si mergi la ea si iti ceri frumos scuze si ii explici ca a fost la nervi si te stradui sa iti tii pe viitor emotiile! succes

| MarioA95 a răspuns:

Ar fi de folos dacă ai spune și motivul pentru care v-ați certat/aveai criză de nervi.