| alina5678080 a întrebat:

Salutare! Povestea mea incepe cam așa, am fost cu un băiat 5 ani și acum câteva luni ne mutasem împreună, țin să menționez că am 23 de ani,totul bine și frumos,până când mi-am dat seama că mama lui nu mă voia deloc la modul deloc, știam că nu prea mă plăcea dar de când ne mutasem împreună unde stăteau și părinții lui mi-am dat seama că e pe bune totul și că nu mă vrea, chiar mi-o spusese în fața.
Am avut certuri in care se lua de mine și îmi vorbea urat,el îmi ținea partea, dar la un moment dat s-a dat de partea ei și a luat o hotărîre foarte brusca de a pleca de la el și așa a fost. Am plecat, m-a lăsat în strada și am fost nevoita sa mă intorc la ai mei, in tot timpul asta de o lună și ceva a încercat să mă mai caute să vorbim și chiar voia sa ne împăcăm deși își făcuse altă relație a spus că e dispus să renunțe la ea pentru mine, in fine totul ok începusem sa vorbim, sa ne vedem, apoi cred că s-a aflat că voiam sa ne împăcăm și ce credeți, mama lui a fost în stare să spună despre mine că eu as fi avut ceva cu tatăl lui cât timp am locuit acolo că ne-a văzut stand împreună și râzând, iar el a crezut totul și a ales sa mă lase definitiv a mia oară din cauza ei...I-am explicat că nu e adevărat însă nu am avut cum să îl conving că nu aș fi putut să fac așa ceva, iar acum nu știu ce să fac mă gândesc la el și simt că înnebunesc la gândul că niciodată nu o sa mai vorbească cu mine și că o să trăiască cu gândul că eu am avut ceva cu taica-su...
Va rog din suflet! Urgent! Ajutați-mă ce sa fac? Că nici nu pot vorbi cu el și mă frământ și plâng și mă consum...va rog sa mă ajutați

18 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Roaga pe cineva care va cunoaste bine pe amandoi sa vorbeasca cu el. Roaga-L pe Dumnezeu sa scoata El la lumina nedreptateacare ti s-a facut si sa va ajute sa va cadatoriti daca Rl stie ca suntsti potriviti unul pentru celalakt.Ai fi mai fericita daca te-ai muta cu cineva doar dupa casatorie.

| alina5678080 explică (pentru ania):

Da știu asta, eu mereu am simțit că noi suntem sortiți, și acum simt la fel că totul nu s-a terminat inca

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce situatie grea ai, desparte te de acest om si lasa l sa stea cu mama lui o scorpie batrina si acră, dar pe deasupra a mințit ca tu te ai dat la sotul ei, dar el tatal baiatului nu are nimic de zis? El trebuia sa clarifice cu fisu situatia si sa i spuna ca nu a existat nimic intre voi doi, adica intre tine si tatal lui, sotul viperei batrine, mergi inapoi la ei si vorbeste cu tata lui, posibil el sa nu stie ce minciuni spune nevasta sa si impreuna cu fiul lui clarificati situatia si pune punxt definitiv cu familia asta de rahat, familie de doi lei.

| alina5678080 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Tatăl lui nu prea a zis nimic e o fire mai tăcută, eu am vorbit cu el și mi-a spus că mama lui a spus așa ceva

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru alina5678080):

Este clar, mama lui te uraste viitoarea ta soacră daca te vei casatorii cu baiatul ei vei avea o viata grea.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Ce sa faci? Sa-l lasi naiba. Nici nu inteleg cum poti sa mai vrei sa stai cu un asemenea om. Nu vezi ca nu tine la tine? Ce iubirea e asta? Daca el crede orice rahat spus de mama lui, pai inseamna ca o sa ai viata grea daca o sa mai fiti impreuna.

| alina5678080 explică (pentru Aasdfghj):

Da, dar nu înțeleg de ce încă mă gândesc la el că sunt conștientă că nu ar trebui nici să mă mai gândesc macar o secundă la el chiar nu mă înțeleg eu pe mine speram sa mă înțeleagă cineva pe aici...

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, nu cred ca mai este nimic de facut in cazul asta, decat sa va despartiti defintiv!

Chiar daca va impacati, relatia nu va putea fii niciodata una fericita, fiindca el se va indoii intotdeauna de tine si de sinceritatea ta si certurile vor continua si probabil bataile daca este o fie care te face supsua cu pumnul.
Chiar nu vad o relatie fericita si cu viitor intre voi doi.

Cauta-ti altul, ca sunt milioane de baieti disponibili!

| alina5678080 explică (pentru Violleta2022):

Nici nu are ce sa ierte că nu a fost adevărat!

| Violleta2022 a răspuns (pentru alina5678080):

Sunt total de acord cu tine si te cred!
Eu sunt totusi socata cum de masa l-a iertat pe barbate-su cu atata usurinta si de ce nu a dat cu el de pamant, daca tot crede ca a avut ceva cu tine.
Ca-n fond este ditamai barbatul si cu siguranta nu l-ai violat tu, daca ar fi fost adevarata varianta ei.
Cred cu tarie ca asta este scorneala de la maica-sa, ca sa-si manipuleze fiul sa te lase, fiindca orice femeie normala la cap i-ar trage suturi in fund lui barbate-su si pe ala si-ar varsat nervii, nu pe viitoarea nora.

| alina5678080 explică (pentru Violleta2022):

Asta mă întreb și eu... daca era adevărat pai cred că l-ar fi scos afară din casă, eu inca nu înțeleg cum după atâția ani el mă poate crede in stare de așa ceva,

| Freya1 a răspuns:

Din nou statul cu părinții și mai ales ai lui e o problema mare.Chiar dacă asta sa sune rău dar în general băieții sunt mai naivi când vine vorba de familie lor decât fetele, fetele pot ieși pe ușa în secunda doi dacă isi iubesc bărbatul, dar băieței au un cordon ombilical ce ii tine de masa.Nu toți, specific, dar ce sunt asa sunt buni de evitat.

Cred ca tu nu ar mai trebui sa îți bați capul cu el, clar ca nu ii e de tine daca tot se joaca asa cu fofarlica.Nu îl mai cauta, nu ii mai rapsune ca poate cândva când va duce acasă o alta fata și masa ii va face la fel va realiza cum sta treaba.

| AliGab a răspuns:

Lasa-l in papucii lui de prost...tu chiar vrei sa triesti un stres continuu? Iti meriti soarta daca plangi dupa asemenea specimen de barbat care te-a dat afara si te mai si crede o curva, in conditiile in care nu este adevarat. Lasa-l in pace si ridica-ti fruntea si meegi mai departe fata nici macar sa te mai uiti la el. Iarta-l, dar in veci nu-i mai da alta sansa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei

Păi în primul rând ce face mama lui nu e deloc în regulă pentru un om care se presupune că ar trebui să fie în facultățile mintale cum se mai spune pe la noi

Deci clar femeia are o probelma serioasă și încearcă într-un mod nociv să se implice în viața fiului său

Băiatul este prins și ușor influențabil de familie, mai ales de mama lui, deci clar nu e în regulă nici el

Iar tu ești atașată de el și nu poți vedea situația clar, însă va veni o zi când te vei trezi și nu-l vei mai vrea tu

Îți recomand ultimul story time a lui Marilu Dobrescu pe YouTube

Aș mai spune că nu merită să suferi pentru un băiat care se lasă influențat de mama lui și nu e capabil să aibă propriile decizii fir că îi place familiei lui fie că nu și aș mai spune că nu e o pierdere

Cu atât mai mult cât nu e cineva care ține la tine și e dispus să facă orice, nu lăsa pe nimeni să se implice în relația voastră

Meriți mai mult!

| alina5678080 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc mult, ai mare dreptate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Imi dau seama ca treci printr-o situatie care te consuma.
Din pacate, nu putem controla gandurile, credintele si comportamentele celorlalti. Dupa 5 ani de relatie, Se pare ca baiatul nu are incredere in tine si este influentat de mama lui.
Nu imi este clar de ce nu poti vorbi cu el, nu prea ai cum sa rezolvi decat comunicand. Alegerea ii apartine, daca te crede sau nu.
In orice relatie, sunt 2 parteneri, insa in a voastra se pare ca exista si a treia - mama lui. Si probabil ca va fi in continuare, mai ales daca locuiti cu totii. El trebuie sa puna limite, astfel incat sa nu ii permita mamei sa intervina, insa se pare ca nu o face.
Ce parere are tatal lui despre aceasta situatie?
Ati discutat deschis toti 4?
Doar comunicand poti rezolva o neintelegere.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Fata mea, boala lungă-i moarte sigură. Taie răul din rădăcina. Ai o vârstă atât de frumoasă, de ce îți fa i tu viața tristă cu ăla? Dacă ținea așa mult la tine nici nu trebuia să îi treacă prin cap să își facă altă relație. Caută-ți fericirea în altă parte, nu în familia asta toxică.

| ionur a răspuns:

Wtf pai ce naiba are tatăl lui cu tine cine a scos vorba asta? Ce scorpie de femeie este aia sigur a zis ceva rai de tine aia a înbrligat totul ca nu te suporta și a făcut sa va despărțit scorpia ai da și tu nu ai făcut bine te iei și pleci așa de nebuna în loc sa vorbești cu el sate muți și sa aveți o viață bună.

Îți spun eu ca scorpia aia de masa a scos vorbe sa va despărțiți exista așa scorpia de femei ai grija și el nu a făcut deloc bine ca imediata s-a dus cu alta femeie sau fată ce era nu știu da nu făcut bine ca tea lista pentru alta nu știu ce sa spun aicia tu alegi dacă mai vrei așa om în viața ta da ca să ști dacă tea înlocuit cu altcineva nu te iubește cu adevărat când iubește cu adevărat nu poți face așa ceva niciodată orice ar fi când iubești cu adevărat este pe viață nu poți avea ochi pentru altcineva și nu poți sa mai iubești pe altcineva niciodată.