| sonia1258 a întrebat:

Salutare! Sint casatorita de doi ani, inainte de casatorie am fost un an impreuna.Acum am descoperit ca primii doi ani el se scria cu fete cauta amanta le zicea ca are sotie dar vrea amanta, si el zice ca la inceput nu m-a iubit, dar s-a indragostit pe parcurs si acum ma roaga sa-l iert, exista asa ceva la inceput sa nu iubesti si dupa sa intelegi ca iubesti. Eu nu pot sa-l iert ma simt tradata

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu exista asa ceva.
Totusi, un curvar nu se schimba niciodata, doar minte si se preface ca-i pare rau, pana trece pericolul, dupa care alerga dupa alte femei, fiindca asta este firea lui adeavarata.
Baga divort si elibereaza-te, ca viata fericita cu asa om nu vei avea niciodata.

| Hyperion7 a răspuns:

Daca te simți trădată, nu prea ai ce face. Chiar dacă veți continua împreună, o să fie un calvar pentru tine pentru că îți vor veni tot felul de gânduri nașpa.
Eu unul îți recomand să îl ierți, dar să mergeți pe drumuri separate.De iertat, îl ierți pentru tine, pentru a fi împăcată cu ideea și să nu existe resentimente.
Alta cale nu exista. Data viitoare fii cu ochii-n 4 când vine vorba de viitori parteneri pentru că da, in viața poți avea și astfel de surprize

| MihaiMB a răspuns:

Nu, un asemenea om nu merită o doua șansă, dacă te-a înșelat odată, o va face din nou.