| vikaalex33 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi de la o fata...[Pentru un baiat]. Vreau sa-mi fac o prietena[iubita]. Am 12 ani. Nu incepeti cu comentarii gen... "Du-te si joaca-te cu masinutele". Cum as putea proceda sa o "cuceresc"?
FUNDA!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și cu ce vrei să începem? Să fie să vizionezi filme pentru adulți?
Ești chiar obraznic!
Ești încă un copil, mergi la școală și lasă fetele.
Pa, pa.

| EvangelineDS a răspuns:

Du-te si te joaca cu masinutele...(ti-ai raspuns singur la intrebare)

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

"Du-te si joaca-te cu masinutele " laughing. Intreab-o daca vrea sa se uite cu tine la un film gen peste 18 ani happy. INtri in vorba cu ea.Cam asta-i esenta.INtri in vorba cu ea si poate asa iti vei da seama daca te place.

| Dinamovistul101 a răspuns:

Nu sunt fata dar eu in general cand imi place o fata incerc sa intru in vorba cu ea sa fiu "gentleman" adica sa o ajut cu ceva de exemplu daca are nevoie de un obiect. Fii natural si mai ales nu te uita la fete mai mari pentru ca nu iti imagina ca un de vreo 14-15 se va uita la tine... oricum SUCCES LA AGATAT smug

| dyanagabryela a răspuns:

O fata are nevoie in primul rand de atentie. Acorda-i atentie, vorbeste-i frumos si ofera-te sa o ajuti. Nu te purta ca un mitocan, nu injura peste masura si in nicun caz sa nu scuipi sau ragai in prezenta 'domnisoarei' (nu de alta dar stiu astfel de cazuri). De asemenea nu 'te da' la alte fete. Ii vei da impresia ca esti nehoratat si alergi dupa toate fetele. Si fa-o sa zambeasca. Un baiat simpatic, care te face sa razi e mult mai dragut decat unul posomorat laughing. Bafta la agatat! funda?

| NamTeen a răspuns:

Esti la varsta cam frageda pentru asa ceva,dar na la varsta ta apare curiozitatea, simplu vorbesti cu ea mai mult, o scoti la un suc, ii dai o floare si o intrebi, dar asta in timp
P.Stonguearerea mea este ca mai bine ai invatata decat sa te gandesti la fete de pe acumhappy