| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten de 5 ani de zile, suntem maturi amandoi, am terminat studiile. Ne doream foarte mult sa ne mutam impreuna. Spun ne doream, desi nu sunt convinsa ca si el isi dorea asta. El locuieste cu parintii si tocmai m-a anuntat ca nu putem sa ne mutam impreuna, pentru ca el are responsabilitati acasa. Intrebarea mea e... ce ati face in situatia mea?

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Am avut si eu parte de unul care statea de fusta lui mami laughing Din fericire am reusit sa scap de el.Nu era in stare sa se descurce singur, ii placea sa fie intretinut, dar avea tot timpul motiv ca o ajuta pe maik-sa acasa, ca nu o poate lasa singura. Sunt 5 ani de cand sunteti impreuna, eu cred ca ori s-a plictisit si nu stie cum sa iti spuna, ori nu e pregatit, si daca nu poate acum, cand va putea? Cat sa mai astepti? Tu esti cea care trebuie sa ia o decizie. Ii spui ca il intelegi dar el nu te intelege pe tine.Tu vei alege daca vei continua sau nu, iar din asta iti vei da seama si cat de mult te iubeste el si isi doreste sa fie langa tine. Daca nu il va interesa ca te va pierde, atunci fiecare pe drumul lui ca e mai bine. Nu te multumii tot timpul cu ce ti se da, se poate si mai bine! Bafta!

6 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Poate cea mai tare responsabilitate este s-o f.a pe maica-sa.Da-l dreacu de fricos ca e simplu.Ori se tine de fusta mamei, ori ii este frica sa paseasca singur in viata ori are in vedere pe altcineva.Fii transanta si intreaba-l care dintre ele.

| aryana1991 a răspuns:

L-as intreba ce isi doreste cu adevarat.pentru ca si daca s-ar muta cu tine asta nu inseamna ca isi neglijeaza parinti.eu tind sa cred ca nu e pregatit ink sa plece de langa ai lui.

| DrA a răspuns (pentru aryana1991):

Probabil ca ai dreptate, nu e pregatit. Dar totusi, avem o varsta. Cat sa ne mai pupam prin parcuri? Anii trec si daca fiecare isi doreste altceva nu vad cum am putea crea ceva impreuna. De intrebat l-am intrebat si mi-a raspuns ca isi doreste dar sa inteleg ca deocamdata nu poate. Nu stiu cata rabdare mai pot avea. Multumesc de raspuns

| aryana1991 a răspuns (pentru DrA):

Nu ai pentru ce. sper sa gasiti o rezolvare

Răspuns utilizator avertizat