| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor! Cum faci sa pui pe jar un tip care stie de existenta ta, dar nu va cunoasteti prea bine si nu prea aveti tangente? Facem parte din doua trupe diferite, deci ne cunoastem din vedere de la sala de repetitii, am schimbat niste comentarii pe facebook, dar cam atat, niciodata nu am stat de vorba fata in fata. Am gasit eu un motiv ca sa ma bag in seama si am lasat un comentariu pe pagina trupei lui ca vreau un cd de al lor si mi-a lasat un mesaj ca trebuie sa iesim la o poveste si se rezolva. Deci ma voi intalni cu el si colegii lui, asa ca interesul meu este sa ii atrag atentia cat mai mult si in acelasi timp sa ma asigur ca vor mai fi si alte intalniri, eventual doar intre noi doi. As vrea sa fiu subtila dar in acelasi timp sa il prind si in plasa. Ma puteti ajuta si cu niste sfaturi si din experienta? big grin

8 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Ii arati la web sub un alt nume, picioarele, lenjeria si alte chestii intime dar fara chip.

| Metalerele5 a răspuns (pentru harciog):

laughing Buna poanta, dar nu la asta am refeream in intrebari! Si daca se ajunge la lucruri de genul ala, trebuie sa fie in intimitate, nu pe web! big grin

| harciog a răspuns (pentru Metalerele5):

Lasa ma intimitatea fizica.Eu vorbeam sa-l pui pe jar din umbra...Te poti intilni si virtual si fizic dar sa nu stie ca esti una si aceeasi persoana

| Metalerele5 a răspuns (pentru harciog):

Ok, cred ca nu am explicat suficient de bine: deocamdata nu suntem impreuna si nu vorbim pe mess sau pe chat sua chestii de genul asta, era vorba de cateva mesaje pe facebook. Si oricum nu suntem niciunul din noi adeptii "agatatului" pe net. Era vorba de cum sa fac ca sa ii atrag atentia, adica sa il pun pe jar in contextul intalnirii cu el si colegii lui, astfel incat sa am sanse sa ma mai vad cu el si a doua oara, ceva pretexte...big grin

| harciog a răspuns (pentru Metalerele5):

Bai ce naibii, ai minte de Eva, care exceleaza in chestii din astea.Fii si tu mai enigmatica dar ai grija ca toata costumatia ta sa vorbeasca.

| Metalerele5 a răspuns (pentru harciog):

Da, si asta e drept! laughing Multumesc!

| IMC90 a răspuns:

Faci foc de lemne, astepti sa arda si apoi adaugi carbune ca sa faci jar.
Cand nu e atent, il impingi acolo si gata, l-ai pus pe jar.

| Metalerele5 a răspuns (pentru IMC90):

Foarte "poetic", dar eu in locul tau nu mi-as pierde vremea cu astfel de sfaturi "spirituale"...