| anonim_4396 a întrebat:

Salutare1 Am un frate cu probleme psihice!
am un frate care este cu 2 ani mai mare ca si mine,am copilarit impreuna ne-am inteles foarte bine,a tinut mult la mine si am avut o relatie ft apropriata deoarece am crescut intr-o familie mai saraca.a trebuit singuri sa plecam la munca,eu sunt in Londra acum iar el e acasa,a inceput sa aiba caderi psihice nu ne putem da seama din ce cauza,mama imi spune ca vorbeste singur prin casa,si cand este nervos o ameninta cu bataie,am fost la spital cand am fost in tara,dar cand am fost aproapre ca mi-au dat lacrimile ce am gasit acolo,numa oameni fara speranta,tratate ca niste animale salbatice,si mi-a fost mila sa il internez acolo, ce credeti ca e de facut.il iubesc ft mult e fratele meu de sange,si.a distrus viata, nu se mai poate nici adapta la munca! 4va multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Mai intai trebuie sa-l vada un medic. Poate ca un tratament medicamentos urmat cu regularitate il va ajuta, si-l va putea urma si acasa.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Are o nemultumire in sufletul lui fata de ceva. Ceva il macina foarte tare de se comporta asa. Duce-ti-l la un psiholog, il va ajuta

| RAY a răspuns:

Sal vada un medic atunci vezi ce facu cu el, gandeste-te la maicata ce traume are

| Mayar a răspuns:

Doamne fereste-ma! Nu te duce mintea sa il duci in Marea Britanie pentru tratament?! Sa mergi la biserica si sa te rogi pentru el, sa dai prescuri, etc? Totul se intampla cu un rost, si de se intampla asta, nu 'Dumnezeu pedespeste', ci voi v-ati indepartat de el si acum 'altcineva' va are in vizor. Fa ceva pana nu e prea tarziu.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, imi pare rau pentru fratele tau. Incearca sa-l duci la un spital din Anglia daca poti, si sa vezi daca mai are vreo sansa de a se reface daca nu ai posibilitatea si daca e chiar intr-o stare destul de avansata il poti duce la un spital particular daca va puteti permite, iar daca nu treuie sa-l duci la un spital de stat, gandeste-te la mama ta cat indura asa il poate vizita in fiecare zi fara sa-i fie teama ca i se poate intampla ceva.

| Resurrection a răspuns:

Incearca sa il duci la diferiti psihologi, iar daca toti iti spun ca nu ai ce face. din pacate va trebui sa il internezi.

| Dariusbeclean a răspuns:

Daca il internez 100% nu se face mai bine, atmosfera de acolo sigur il va demoraliza de tot, dar acasa este pericol cand ii apar"duhurile"