| TimoTimo a întrebat:

Seara buna! V-ar placea sa aveti un copil sau doi?
Eu mai am o sora si e foarte greu ca parintii nostri sa ne faca poftele la amandoi.
Lasati-va parerea big grin

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai am deja un baiat si o fata, am cautat sa le fac poftele in limita posibilitatilor si nu au intins coarda niciodata...
In ziua de azi, cam greu sa faci poftele copiilor, mai ales ca viseaza numai lux si gadgeturi scumpe.
Lipsa unui loc stabil de munca/salarii mici, cred ca este greu sa faci poftele copiilor.
Uneori, si copilasii care sunt trecuti de 10 ani, ar fi bine sa constientizeze lipsa bugetului in familie si sa se limiteze.
O zi buna sa aihappy

23 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Un copil cred ca este de ajuns.

| ioandreii a răspuns:

Imi place sa am cit mai multi si nu voi face poftele la nici unul. Le voi oferi strictul necesar si ii voi invata sa se bucure de placerile simple ale vieti.

| T0T a răspuns:

2 copii ar fi perfect.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ideea este sa imparti cu sora ta ce ai!
Tu stii foarte bine posibilitatile parintilor tai si nu trebuie sa le ceri lucruri care ii depasesc material.
In ziua de azi observ a parintii se limiteza la copilul unic, dar niciodata nu stii cea ce-ti rezerva viitorul.

| Doub a răspuns:

Vreau sa am 2-3 copii.big grin

| AtateaConditii a răspuns:

Aș vrea 10 dar o să fac numai 2.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,:{ insa 3 ar fi super :} 2 baietei si o fetita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea 3.
Gemene si baiat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Wow. majoritatea fetelor la varsta ta nici nu vor sa auda de copii si tu vrei sa faci 3, mama mea. am inteles ca nu acum dar si asa, te apuca mirarea. nu esti chiar asa rea cum lasi sa para laughing

| caramela a răspuns (pentru anonim_4396):

Faca-se voia tahee hee
O zi bunahappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

3 vreau. Daca o sa fie in aceeasi scoala o sa fie prapad.
Asa am fost si eu.
Plus ca cel mic le-ar zapaci pe cele mari sau daca va fi cel mare va avea grija de ele.
As vrea mai multi, dar pe urma apar probleme.

| anonim_4396 a răspuns (pentru caramela):

Asa sper si eu happy
Asemenea.

| caramela a răspuns (pentru anonim_4396):

Am 2 ingerasi minunati, sper sa ma vad bunicutalove strucklove strucklove struck

| anonim_4396 a răspuns (pentru caramela):

love struck cat de frumos.
Cati nepotei vreti?
Nu o sa mai iesiti din bucatarie cu nepotii prin preajma laughing
''Maaamaaaieeee, fa-ne si noua clatite si fa-ne si gogosi si mai fa-ne si orez cu lapte. Doar stii cat te iubim puppy dog eyes "

| caramela a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-as dori sa aud asa ceva, dar inca nu vor sa facacrying fata a zis sa isi termine studiile si apoi cariera si pe urma..cu toate ca are 24/25 de ani, baiatul, are 26/27, vrea sa mai copilareasca la mama, asa imi zice mereu.
Dumnezeu este mare si le va randui pe toatehappy
O zi frumoasa sa ai)

| anonim_4396 a răspuns (pentru caramela):

Nu am zis gemeni degeaba laughing. "tatal" meu trebuia sa faca gemeni, toti fratii lui au aveut gemeni, toti 5. el neavand, mama zice ca s-ar putea sa am eu. dar e bine, 2 in acelasi timp si scapi mai repede. iti dai seama, de 2 ori mai greu, dar nu e unul dupa altul la o diferenta de cativa ani

| anonim_4396 a răspuns (pentru caramela):

Ps. au trecut timpurile cand se faceau copii la 20.25 de ani. acum e bine dupa 30 si ceva. sa ai o casa, niste bani de o parte. nu stii cum ramani fara munca si pe langa tine mai mor de foame si copii aia saracii. oricum, sunteti tanara, aveti tot timpul sa fiti bunica. unde e mama sa vada, ea la 51 zice ca e tanara laughing, deci d-vostra sunteti si mai tanaralaughing

| caramela a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt tanara nimic de zis, numai ca boala nu te intreaba acest lucru.straight face
O seara bunahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gemeni si am terminat cu harababura.

| maria14142 a răspuns:

Si eu am un frate, mana acum un an ne bateam ca chiorii, dar de ceva timp ne intelegem foarte bine, iar eu mi-as dori 2 copii, ca sa se aiba unul pe altul in momentele grele!

| DianaDiii1761b a răspuns:

As alege sa am doi copii. Sa le arat ca o mama ii poate iubi pe amandoi la fel de mult si nu vor fi tratati diferit in functie de varsta. Si e mare chestie sa ai doi copii ci nu unul, caci amandoi vor invata sa fie darnici cu cei din jur stiind ca trebuie sa imparts fiecare lucrusor cu fratele/sora sau/sa. De astfel, mi-ar placea si sa am un singur copil, caci oricum, oricati copii ai avea faptul de a fi parinte te schimba ca om laughing

| AliceTeo a răspuns:

Eu as vrea o fetita