| CorinaDainana34 a întrebat:

Soţul meu ma înşlat vam mai zis asta întro întrebare ştiu ca ma înşelat pentru ca mi-a spus el a zis că sa despărţit de amantă şi că doar pe mine mă iubeste şi a cerut iertare de la mine l-am iertat dar nu prea, mai am încredere în el ce pot face ca să am încredere în el din nou?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O va face din nou.

| gabicoo a răspuns:

Să pui mâna pe o carte de gramatică.

| ioana748 a răspuns:

Din păcate ceva se rupe.
Dacă v a spus el înseamnă că oricum ați fi aflat și a vrut sa se asigure ca știți de la el.
Sa speram ca amanta nu este gravida.
Încredere cum aveați nu o sa mai aveți și oricum încet, încet, relația se va stinge.
În cazuri dintr acestea relația ia o alta forma și anume aceea de relație convențională.
Posibil sunt lucruri care va țin împreună, de ordin material.
Iubire adevărată nu este în momentul când un partener începe o alta relație în paralel sau simte nevoia sa încerce cum este și în alt câmp. energetic.
Nu aveți ce face.
Nu aveți cum schimba realitatea.
Dar o puteți accepta asa cum este.
Încrederea s-a dus, însă puteți trai fără sa va gândiți ca o sa și facă alta amanta.
Cu aceasta n ați fi aflat nimic dacă el nu va spunea.
Adică simulează, minte bine.
Asa ca dacă ați hotărât sa continuați relația, o faceți în termeni normali fără atașamente și așteptări.
Cat durează, durează.
Posibil sa se transforme într o relație convențională pe viata.

| Xox0 a răspuns:

Divorteaza si gata, iti da pensie alimentara. Numai ca iti va fi greu sa iti refaci viata deoarece nu multi barbati vor o femeie cu copil.

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Inseala-l si tu ca sa fiti egali.

| Cavaler001 a răspuns:

Aveți copil împreună, dar ar merita sa.l întrebi cel puțin: tu m.ai fi iertat pe mine?
Nu trebuie sa te stresezi că ar putea s.o facă din nou, deși e foarte posibil. Daca o va face și putea afla și atunci nu mai e cale de întors cu el.

| Cavaler001 a răspuns:

Povestea ta mă trimite cu gândul la o situație similara. Ți as fi spus mai multe (Setări -->Vreau să primesc mesaje de la.) Trebuie sa vezi partea frumoasă a familiei: copilul și să fii optimista.