| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare, de catva timp un baiat care a fost cu mine mai demult,iar apoi m-a inselat cu cineva drag mi-a cerut sa fiu cu el si nu stiu ce sa fac, eu inca il mai iubesc.
Cum pot sa am incredere in el si cum pot afla ca ma iubeste?
P.S: cand m-a inselat eram mai mici sad
Astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cine a inselat o data o va face si alta data. Da dovada de un psihic labil, din cate inteleg chiar instabil din moment ce "insaela" din nou sperantele altei fiinte. O astfel de peroana nu poate fi una de nadejde care sa-ti insufle multa incredere sau sperante.

21 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Stai cu el....sa ti-o mai ei odata

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Daca tii la el dai o sansa daca spui ca era mic...incerca! Mai rau iti va parea daca nu incerci!

| Aasdfghj a răspuns:

E simplu. Nu te iubeste. Daca te-a inselat odata o sa o faca si a doua oara, stai linistita. laughing) Nu are rost sa-ti pierzi timpul cu el.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam irelevanta intrebarea ta daca nu ne zici ce varste aveti si ce inseamna la tine "inselat", ca daca e vorba de sex, si cu o persoana apropiata tie niciunul din ei nu mai merita a doua sansa

| Vanessa72 a răspuns (pentru suntserios):

Eu am 14 ani, el are 16
Ne-am cunoscut acum 3 ani, am fost cu el(ma iubea), dar dupa un an ne-am despartit si a aparut o fata in viata lui cu care a stat cam vreo 3-4 luni cu ea. iar acum imi spune ca ma iubeste, nu stiu ce sa mai cred...merita o sansa? sad
Nu este vorba de sex...

| suntserios a răspuns (pentru Vanessa72):

Daaaaaaa asta era, va iubeati la 11 ani si te a inselat. La 11 ani te a inselat. Pai fetito ce aveti voi acolo inseamna joaca de copii, nu mai folosi cuvinte precum inselat sau iubire. Faptul ca a colorat o carte cu creioanele alteia nu inseamna inselat.

| Doub a răspuns (pentru Vanessa72):

Ai 14 ani si te-a "inselat" cand erai mai mica?laughing)))

| Liliana1981 a răspuns (pentru suntserios):

:-))

| neutrino a răspuns:

Tu il poti iubi si fara sa ai incredere in el. Cat despre iubirea lui, el iubeste toate fetele frumoase din jurul sau, deci si pe tine.

| Vanessa72 a răspuns (pentru neutrino):

Acum a venit cu un pretext:"mi-am schimbat ratiunea", dar nu prea cred.

| Emilian65 a răspuns:

Eu, sa fiu in locul tau nu l-as mai baga in seama. I-as zice sa mearga la fata la care a plecat de la tine.

| ywar a răspuns:

Te-a inselat cand erati mai mici... a facut-o pentru ca era copil, asa cum banuiesc ca este si acum.
Pe de alta parte asta cu inselatul la varste de 17-18 - 20 de ani e la ordinea zilei, deci nu ai cum sa o controlezi. Ochii vad, inima cere, hormonii umbla liberi. Eu iti propun sa lasi lucrurile sa functioneze de la sine. Sunt putine relatii care tin o viata cand sunt legate la 16-17-20 si de ani. As spune ca pana pe la 23 de ani se mai pot ierta, pe urma mai greu.
Inselatul e o chestiune relativa si nu pot sa imi pun non stop intrebari hamletiene: ma-nseala, nu ma-nseala? pentru simplul fapt ca as deveni un om cu fixatii si as arata o inteligenta precara.

| Lawliet14 a răspuns:

Te-a inselat si-l mai vrei inapoi? Pai tocmai, daca te-a inselat cand era asa precoce inseamna ca nu e de tine.

Răspuns utilizator avertizat
| AliGab a răspuns:

Nu conteaza ca erati mai mici sau nu. Te-a inselat si punct. Daca il primesti nu va ezita sa te insele inca o data. Alegerea iti apartine, dar raspunsul meu daca as fi in situatia ta ar fi NU

| PrettyLiar94 a răspuns:

Daca te inseala o data, o face si a doua oara!
Deci...mai bine nu ii dai o a doua sansahappy

| sparkyy1990 a răspuns:

Deci te-a inselat pe la 11 -12 ani? era iubire nu gluma laughing pana la 20 de ani te mai inseala de vreo 4 ori... vezi-ti de viata ta si nu mai pune botu la toate vrajelile. parerea mea tu faci cum vrei happy

| tatuajesibiu1515 a răspuns:

Impacate cu el. O Viata Ai... Distreaza-te Copila ca nu ai 2 vietii ))

| Vanessa72 a răspuns (pentru tatuajesibiu1515):

Pe de o parte ai dreptate, pe de alta nu laughing.