| Sportacus123 a întrebat:

Sunt de bani gata, primesc mulți bani de la bunici și părinți. Deși muncesc de aproape 4 luni nu am plătit absolut nimic, nici măcar o sticlă cu apă. Las banii să se adune în mare parte.
Credeți că trebuie să mă schimb ușor-ușor? Dar, cum?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da. Trebuie sa te schimbi să înveți și tu valoarea banului

| gabicoo a răspuns:

Iar ai fumat prostii?

| Anonimul151 a răspuns:

Normal că ar trebui sa te schimbi.

Banii nu sunt atât de importanți pentru că e un bun material. O să vină, o să plece. Și tot așa.

Ar trebui să iți cumperi câte ceva, sau dacă crezi ca în viitor vrei să îți deschizi sau sa îți cumperi spre ex mașină, poți sa Ii strângi.

| Ancadorinapascale1993 a răspuns:

Mai donează-i si tu, daca nu ai ce face cu ei.
Sunt atatea centre cu copii etc.

| SanonimulM a răspuns:

In mod normal ar trebui sa se oprească ei pentru că după o să îți fie greu să trăiești fără depinzi de cineva.