| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU! Am o problema destul de mare.Cum fac rost de 700 lei in scurt timp.Alocatia se duce la parinti pentru nevoi si nu mai au posibilitatea de a cheltuii banii pe mine.Nu vreau sa muncesc pentru ca e ilegal si nu am incredere in straini si nu am sansa de a lua bursa scolara si nici cu pariurile nu sunt de acord iar de la bunici primesc bani doar de ziua mea.
Nu accept sa va contactez pe emai-l etc.
multumesc

1 răspuns:
| anonimul998877 a răspuns:

Le poți cere rudelor de ziua ta daca este apropiata.Altfel nu prea vad cum. Daca aștepți pana la Crăciun poți cere bani cadou sau sa mergi cu colindul sau sa faci tu cumpărăturile si sa opresti din vani.Scuzele pot fi nu am gasit nu stiu ce sau a fost mai scump