| Randy18 a întrebat:

Sunt degamagitsad. Ieri am aflat de la o vecina cu care mama e foarte buna prietena(m-am dus la ea sa-mi dea un incarcator de telefon pentru mama) si mi-a zis ca i-a spus mama ca stau toata ziua la pc. si alte "defecte" sa le spun asa. Faza e ca nu ma asteptam de la mama... eu cred ca cel mai bine era sa vb cu mine daca are ceva sa-mi zica.Eu nu-i vb urat dar recunosc ca stau la pc putin mai mult dar prietenii mei cu care obisnuiam sa ies pe afara sunt plecati la tara, rude sau prin alte parti(nu am nici multisad ) si asta e motivu ca stau mai mult la pc si mama stie asta.Nu vreau sa-i spun mamei ce mi-a zis ca sa nu iasa discutii dar as vrea sa stiu cum as putea trece mai repede peste astasad.

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Ca-i de bine sau de rau, mamele, intre ele, au acelasi subiect de discutie : copiii! Cand insa, una din ele spune copilului( indiferent al cui este) ce a spus cealalta, este un fapt reprobabil--- tocmai pentru acest motiv trebuie sa-i spui mamei cat de intriganta este vecina/prietena ( o protejezi de vecine "cu gura sparta"! )

| PetreConstanta a răspuns:

Nu ai voie sa-ti judeci mama

| harciog a răspuns:

Indiferent de relatiile dintre noi, facem parte din comunitati si oamenii se exteriorizeaza fata de altii.Asa s-a intimplat cu mamica ta scumpete si, in loc s-o judeci, mai bine ti-ai da seama perfect si cu un extraordinar "bun simt"ca atitudinea ta deranjeaza.Si nu-i nevoie de nici o cearta ci e nevoie de revenirea ta la omul care ai fost si la contributia ta la prosperarea comunitatii chiar daca asta ar insemna munca sau invatat la greu.Important este ca ai de ales si speram ca ai sa alegi bine.

| ignore a răspuns:

Spune-i ca te deranjeaza sa vb despre tine.

| bybuu13 a răspuns:

Cel imi bine este sa vorbesti cu mama ta despre asta. Atunci veti clarifica situatia :*happy

| rolly3342 a răspuns:

Pai nah daca stai toate ziua la pc,nu o ajuti nimic, doar ii ceri bani, e normal sa zica asta despre tine.esti ca o capusa. ajut-o pe mama ta, chiar daca nu vrea, macar intreab-o daca o poti ajuta.

| Danyel_9154 a răspuns:

Ar trebui să îi zici ceva vecinei nu mamei tale.
Vecina nu are ce căuta în familia ta. Ce se întâmplă acolo rămâne acolo.
Încearcă să o eviţi cine ştie cât de bună prietenă i-o fi mamei tale, poate a minţit ca să te cerţi cu mama ta!